İstanbul Haberleri

Konkordatoyu gören bankalar ‘yapılandırma’ kapısını açmayı seçti

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, geçenlerde yönetim kurulundan bazı arkadaşlarıyla birlikte İSTOÇ’da “nabız turu”na çıktı.

Üçüncü köprü satılıyor… Üçüncü havalimanı da gündemde

Türkiye'nin iki büyük mega projesinde özel işletmeler paylarını satmaya hazırlanıyor. Üçüncü Köprü için İtalyanlar Çinliler ile pazarlık halinde. Üçüncü havalimanı için ise yoğun bir Fransız ilgisi olduğu iddia ediliyor.

Hava yükünün yüzde 65'ini İstanbul omuzladı

Bu yılın ocak-ağustos döneminde, Atatürk Havalimanı, İstanbul Havalimanı ile Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda yapılan seferlerle 1 milyon 408 bin 249 ton bagaj, kargo ve posta yükü taşındı.

İstanbul’da toptan ve perakende fiyatlar arttı

İTO verilerine göre İstanbul'da, eylülde geçen yılın aynı ayına göre perakende fiyatlar yüzde 13.13, toptan fiyatlar yüzde 5,58 arttı.

BİST’de pazar yapısı güncelleniyor

Borsa İstanbul Pay Piyasasında Pazar kriterleri güncelleniyor. Mevcut Yıldız Pazar ve Ana Pazar yapısı Yıldız 1 ve Yıldız 2, Ana 1 ve Ana 2 şeklinde kendi içinde ikişer gruba ayrılıyor.

İBB'den yerli metrobüs hamlesi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), ulaşımdaki yoğunluğu azaltmak için iki kat daha fazla yolcu taşıyabilen yerli metrobüs çalışmalarına başladı.

500 milyar dolarlık mücevher pazarı İstanbul'da toplanıyor

Mücevher İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kamar "Toplam 35 ülkenin katılacağı konferans, 500 milyar dolarlık mücevher pazarını İstanbul’da buluşturacak" dedi.

İHBİR’den rekor ihracat

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) 2019 Eylül ayı ihracat raporunu açıkladı. Raporda yer alan verilere göre, 2018 yılında 150 milyon dolar olan ihracat, 2019 yılında 172 milyon dolara yükseldi. İHBİR Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, yüzde 13.3'lük yükselişiyle ihracatını en fazla artıran birlik olduklarını söyledi.

İstanbul'a 9 ayda 78 milyon yolcu geldi!

İstanbul'daki tüm havalimanlarında bu yılın ocak-eylül döneminde icra edilen 529 bin 451 geliş-gidiş seferiyle toplam 78 milyon 296 bin 114 yolcu seyahat etti.

‘Kültür limanı’

Dünyada ilk kez İstanbul Havalimanı’nın ev sahipliğini yaptığı İstanbul Havalimanı Kütüphanesi’nin ardından, dış hatlar pasaport kontrolünden sonraki alanda 1000 metrekarelik müze açılacağı açıklandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, müze ile Türkiye’ye girmeden başka ülkeye giden turistlerin kazanılacağını açıkladı.

İstanbul turizmine sıcak hava dopingi

İSTANBUL’da hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi kentin tarihi ve turistik yerlerine yerli ve yabancı turistin daha fazla akın etmesini sağladı. Özellikle tarihi yarımada da kalabalık turist kafileleri görülürken, esnafın ve otelcilerin yüzü güldü. Turist kafilelerinde İstanbul aktarmalı uçan transit yolcuların da yer alması dikkat çekti.

Yolcuların yüzde 22'si İstanbul Havalimanı'ndan taşındı

Türkiye'deki tüm havalimanlarında, bu yılın ocak-eylül döneminde icra edilen seferlerle 161 milyon 259 bin 453 yolcu seyahat etti. Yolcuların yüzde 22'si İstanbul Havalimanı'ndan yapılan seferlerle gideceği yere ulaştı.

İstanbul'da 2018'de yaklaşık 121 milyar liralık konut satıldı

Gayrimenkul Borsası AŞ raporuna göre, geçen yıl İstanbul'da 234 bin 55 adet konut satılırken, bu satışlar karşılığı 120 milyar 667 milyon liralık ödeme yapıldı.

Sapanca otelcilerin gözdesi oldu

İstanbul’a yakın olması ve doğal güzelliğiyle yerli yabancı turistin ilgisini çeken Sakarya Sapanca, son dönemlerde otel yatırımcılarının da gözdesi oldu.

240 milyon yolcu İSG'yi kullandı

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG) terminal binasını, 2009'da hizmete girmesinden bu yana 240 milyon yolcu kullandı.

İstanbul ve Londra arasında hava köprüsü

İstanbul Havalimanı ile Londra arasında hava köprüsü kuruldu ve 5 ayda 612 bin yolcu taşındı.

Varlık Fonu, Borsa İstanbul'un hisselerine talip!

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD), Borsa İstanbul’daki yüzde 10’luk hisselerinin tamamını satın almak istediklerini söyledi.

Kurumsal Dönüşüm Programı BISTEP'in üçüncüsü başlayacak

Son başvuru tarihi 8 Kasım olan program ile şirketlerin sürdürülebilir büyümesi için gerekli kurumsal altyapının oluşturulması ve dönüştürülmesine katkı sağlanıyor.

İSO Türkiye İmalat PMI ekimde 49 oldu

İSO İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) ekimde 49 seviyesinde gerçekleşti. İSO İstanbul İmalat PMI da ekimde 53,6’ya yükselirken, sektördeki iyileşme Şubat 2018’den beri gözlenen en yüksek hızda oldu.

Perakende fiyatlarda büyük artış

İTO, İstanbul'da perakende fiyatların Ekim'de yıllık yüzde 11.28 arttığını açıkladı.

Balık ekmekçiler şimdilik yerinde

Eminönü’nde balık ekmek satışı yapan bir esnafın, kira kontratının son bulması üzerine bulunduğu alanı tahliye etmesini isteyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) aleyhine ‘yürütmenin durdurulması’ talebiyle açtığı davayı kabul eden mahkeme, 30 gün içinde yeniden karar verilmek üzere yürütmeyi durdurma kararı verdi.

İstanbul Havalimanı 1 yılda megapollerin nüfusundan fazla yolcu ağırladı

Geçen yıl 29 Ekim'de yapılan resmi açılışın ardından hizmete başlayan İstanbul Havalimanı'nda, bir yılda icra edilen seferlerle 40 milyon 470 bin 45 kişi seyahat etti.

Borsa İstanbul yükselişte

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,82 artışla 99.267,44 seviyesine yükseldi.

İstanbul’da suya yüzde 20 zam gelecek!

İSKİ’nin 2020 bütçe kitapçığına göre İstanbul’da 1 Aralık tarihinden itibaren yüzde 20 zam gelecek. Açıklanan rakamlara göre,  0-15 metreküpe kadar olan kullanımlar için uygulanan 4 TL’lik metreküp fiyatı 4,80 TL olacak.

İstanbul'da suya neden zam geldi? İBB'den açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB), suya neden yüzde 20 zam yapıldığına dair açıklama geldi.

İSG'nin "Yolcusuna zaman kazandıran havalimanı" projesine ödül

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Terminal İşletmecisi İSG, müşteri deneyimi ve memnuniyetlerinin ödüllendirildiği CX Awards 2019'da ödüle layık görüldü.

Sabiha Gökçen'e ilk uzun mesafeli uçuş gerçekleştirildi

Malezya Havayolları tarafından başlatılan Kuala Lumpur-İstanbul charter uçuşları, üç ay boyunca cumartesi günleri karşılıklı yapılacak.

Borsa İstanbul Başkanı Arıcan açıkladı: Son aşamaya geldik

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erişah Arıcan "10 bankadan oluşan komite yardımıyla bir haftadan 10 yıla kadar veri girilerek OIS eğrisi oluşturulmuş ve bu noktada son aşamaya gelmiş bulunuyoruz" dedi.

İstanbul'daki önemli metro hattı inşaatı yeniden başlıyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı 2 yıldır duran Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Metro Hattı’nda çalışmalara başlanması için talimat verdi. 10,9 km’lik 8 istasyonlu hatta, 26 Kasım’da düzenlenecek törenle kazı çalışmasını yapacak TBM tekrar tünele indirilecek.

Gelir vergisinin yarısı İstanbul'dan

Türkiye genelinde geçen yıl tahakkuk eden 23,6 milyar liralık gelir vergisinin yüzde 50,06'sı İstanbul'dan elde edildi. İstanbul'u, yüzde 8,38'lik payla Ankara izlerken, İzmir, yüzde 7,37'lik pay ve 1 milyar 740 milyon liralık vergiyle üçüncü sırada yer aldı.

Bakan açıkladı: İstanbul'un 3-4 aylık suyu var

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, İstanbul'un 3-4 aylık suyu bulunduğunu duyurdu. Pakdemirli ayrıca ıspanak zehirlenmeleri ile ilgili "Vatandaşlarımız ıspanağı güvenle yiyebilirler" açıklamasında bulundu.

İstanbul'daki depremi o fay tetikleyecek!

İTÜ Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ziyadin Çakır, "Silivri açıklarından İstanbul Boğazı açıklarına gelen fay hattının kilitli olduğunu, bu hattaki enerji hareketliğinin büyük İstanbul depremini yaratacak olduğunu ortaya çıkarmış olduk" dedi.

Kanal İstanbul’da yeni gelişme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Çılgın progje’ olarak lanse ettiği Kanal İstanbul için yeni bir gelişme yaşandı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, ÇED sürecinin tamamlanmasının ardından ihaleye çıkılacağını söyledi.

Siluete takılan gökdelene Bakanlık kıyağı!

16 yıl önce inşasına başlanan ve mahkeme kararları ile yapımı durdurulan Maslak'taki gökdelen için yeni bir gelişme yaşandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, imara aykırı olduğu tespit edilen gökdelenin yeniden inşasının önünü açtı.

Borsa İstanbul günün ilk yarısında yükseldi

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günün ilk yarısında yüzde 0,51 artışla 108.550,66 puana çıktı.

Bu hafta en çok kazandıran borsa oldu

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,84, altının gram fiyatı yüzde 1,12, dolar/TL yüzde 0,24 ve avro/TL yüzde 0,98 yükseliş kaydetti.

İTO'dan 4 ayda ihracatçı yapacak program

İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) 2005'ten bu yana yürüttüğü ve "firmaları 4 ayda ihracatçı yapan" İhracata İlk Adım Programı'nın yeni etabına başvurular başladı.

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,71 değer kaybıyla 108.011,45 puandan tamamladı.

Borsa İstanbul'da iki rekor birden yaşandı

Borsa İstanbul'da, pay vadeli işlem sözleşmelerinde ve swap piyasasında rekor işlem hacmi gerçekleşti.

Borsa, 2018'in kayıplarını silmeye yöneldi

Geçen ay başlayan yükseliş rallisini bu ayın ilk 2 haftasında da devam ettiren BIST 100 endeksi, 110.477 puanla 20 ayın en yüksek haftalık kapanışını gerçekleştirdi.

Borsa günü düşüşle tamamladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,05 değer kaybıyla 111.073,69 puandan tamamladı.

Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasının yarattığı tablo: ‘Kayıp 8.4 milyar euro’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği, “Sürdürülebilir Ulaşım Kongresi”nde konuşan ulaşım uzmanı Prof. Dr. Haluk Gerçek, Atatürk Havalimanı’nın kapatılmasının inşaat ve yatırım olarak 8.4 milyar euroluk bir ekonomik kayıp yarattığını belirtti.

Borsa'da 2019 boğaların yılı oldu

BIST 100 endeksi, 2018'i yaklaşık yüzde 21 değer kaybıyla 91.270 puandan tamamlasa da 2019'da 114.425 seviyesine yükselerek yatırımcısına ortalama yüzde 25,4'lük getiri sağladı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçuş rekoru kırıldı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda 2019 yılında gerçekleşen toplam 235 bin 868 uçuş ile tüm zamanların uçuş rekoru kırıldı.

Leshow İstanbul başlıyor

Leshow İstanbul, 16-18 Ocak 2020 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde 2’nci kez kapılarını açacak.

Türkiye'nin en rekabetçi illeri İstanbul, Ankara ve İzmir

Çalışma hayatı, sanayileşme, altyapı, ulaşım ve nüfus yoğunluğu gibi birçok yükü sırtlayan ve Türkiye'nin kalkınmasında önemli rol üstlenen İstanbul, Ankara ve İzmir iller arasında rekabet sıralamasında da öne çıkarken, Muş, Hakkari ve Şırnak son sıralarda yer aldı.

TÜBİTAK'tan Kanal İstanbul açıklaması

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM), bazı basın yayın organlarında yer alan "TÜBİTAK, Kanal İstanbul'a karşı" şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Uçuşa kadar iyi uykular

Havayoluyla seyahat edenlerin sayısı her geçen gün artarken, yolcuların konforunu artırmaya dönük hizmetler de çeşitleniyor.

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'na "Yeşil Bina Sertifikası" verildi

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı terminal binası, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından verilen LEED sertifikasını Gold (Altın) seviyesinde almaya hak kazandı.

Borsa İstanbul 120 bini geçti

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,78 artışla 119.595,16 puandan başladı. Sonrasında ise 120 bini geçerek tarihi rekora çok yaklaştı.

Son dakika... Borsa tarihi rekor kırdı

Borsa İstanbul 100 endeksi, güne yüzde 121 bin 377 puandan başlarken; daha sonra en yüksek 122 bin 220 seviyesini görerek yeni tarihi rekorunu kırdı.Endeks şu dakikalarda 122 bin seviyesinin üzerindeki hareketini sürdürüyor.

Borsa İstanbul rekor sonrası geriledi

Borsa İstanbul, 121.804,10 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesini görmesinin ardından düşüşe geçerek, önceki kapanışa göre yüzde 0,45 azalışla 120.873,32 puana geriledi.

Bakan açıkladı! İlk Hızlı Metro sistemi olacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Tüm metrolarda maksimum hız 80 km iken, Türkiye’de ilk kez bu metro sistemi, 120 km/saat hız yapacak şekilde projelendirildi. Tamamlandığında bu proje, Türkiye’nin ilk 'Hızlı Metro' sistemi olacaktır." dedi.

Havalimanlarında uyku yarışı

İstanbul’daki havalimanları arka arkaya ‘uyku kabinleri’ni devreye aldı. İlk olarak İstanbul Havalimanı dış hatlarda uçağını bekleyen yolcuların uyku kabinlerini (sleepod) saati 9 Euro’dan kullanılabileceği bilgisini paylaştı. Dün ise ‘uyku’ yarışına Sabiha Gökçen Havalimanı dahil oldu. Sabiha Gökçen’de uçak beklerken bir saatlik uyku için ödemeniz gereken ücret 7 Euro.

İstanbul'da taksi plakaları altından değerli

İstanbul’da taksi plakalarının fiyatı 2 milyon liraya dayandı. Plaka satıcıları söz konusu fiyat artışında UBER’in yasaklanmasının etkili olduğunu belirtiyor. Öte yandan plaka satıcılarının fiyatları internet sitelerinden kaldırması ‘İhale ile mi satılacak’ sorularını gündeme getirdi.

Adil bir model şart

İSTANBUL Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin bu yılın ilk aylık olağan toplantısı ‘Sürdürülebilir Büyüme İçin Nitelikli Üretim Ekonomisine Geçişte Eğitim, Kalite ve Ar-Ge’nin Önemi’ ana gündemi ile gerçekleştirildi.

Borsa güne 122.392 puanla başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,29 azalarak 122.392,42 puana geriledi.

Borsa İstanbul'un rekor haftası

Haftalık bazda yükseliş rallisini 12 haftaya çıkararak bu alanda en uzun süre üst üste artış rekoru kıran BIST 100 endeksi, aynı zamanda hafta içinde 124.536,60 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış oldu. Küresel ekonomide gözlemlenen iyileşme ve azalan belirsizliklere paralel yurt içinde makroekonomik veriler ve yatırımcı güvenindeki artış pay piyasalarında rekorları da beraberinde getirdi. Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 121.500 seviyesinin destek, tüm zamanların zirvesi olan 124.536'nın direnç konumunda olacağını belirtti.

İlhan Kesici: İstanbul depreminde milli gelir kaybı yüzde 10'u geçer

CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici, 1999 yılında Gölcük'te gerçekleşen depremde Türkiye'nin milli gelirinin yüzde 3.4 küçüldüğünü belirterek "İstanbul depreminde milli gelir kaybı yüzde 10'u geçer. Bunun parasal büyüklüğü 50 milyar doların üzerinde olur" dedi.

Trabzonspor, borsada da kazandırdı

Trabzonspor hisseleri, Fenerbahçe'den alınan 3 puanın ardından yüzde 8,46 primle 2,95 lira seviyelerinden işlem görüyor.

Ocak ayında en fazla borsa kazandırdı

Aylık en yüksek reel getiri ocak ayında BIST 100 endeksinde oldu.

İstanbul Havalimanı yönetimi borçları yapılandırmak için Çin ve Araplara gidiyor

Gerek projesi gerek, yap işlet devret yöntemi ile yapılması ile tartışmaların gündeminden düşmeyen İstanbul Havalimanı yönetiminin ödeyemediği borçları yapılandırmak için Çinli ve Arap sermayelerle görüşmeye başladığı duyuruldu.

İstanbul Havalimanı'nda ücretsiz bebek arabası hizmeti

İstanbul Havalimanı'ndan seyahat eden bebekli yolcuların terminal içinde kullanabilmeleri için bugünden itibaren ücretsiz 'bebek arabası' hizmeti başladı.

Kanal İstanbul’un yollarına 7,8 milyar lira harcanacak!

Cumhurbaşkanlığı 2020 Yılı Yatırım Programı’nda yer almayan Kanal İstanbul için yapılacak yollara 7,8 milyar lira harcanacak. Cumhurbaşkanlığı’nın açıkladığı geçen yılki yatırım planında ise 150 kilometrelik bölünmüş yol çalışmasının maliyetinin milyar 6 milyar 205 milyon lira olacağı açıklanmıştı.

Varlık Fonu'ndan Kanal İstanbul çıkışı

Varlık Fonu Başkanı Zafer Sönmez, Kanal İstanbul projesinin yatırım programları arasında olmadığını belirtirken, hükümetin stratejik hedef olarak belirlediği projeler için keşif yapılacağını ifade ederek açık kapı da bıraktı.

İstanbul’da Kentsel Dönüşüm Zirvesi başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Vali, İBB başkanı ve ilçe belediye Başkanları ile Kentsel dönüşümü masaya yatırıyor.

SPK’dan açığa satış kararı

SPK’dan Borsa İstanbul’da açığa satış işlemlerinin yasaklanmasıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre açığa satış işlemlerinin yasaklanması süresiz devam edecek.

Borsa liginin şubat şampiyonu Trabzonspor

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketlerinden Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği, geçen ay hisselerindeki yüzde 118,8'lik artışla yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

İşsizlik maaşı başvurularında patlama

Türkiye'nin içerisinde bulunduğu ekonomik durum işsizlik maaşlarında patlama yaşanmasına neden oldu. Ocak ayında işsizlik ödeneğine 163 bin 56 kişi başvurdu.

Çöküşün faturası 118 milyar TL

Borsa İstanbul’un piyasa değeri 4 günde 118 milyar lira eridi. Dünya ekonomisinin ani bir fren yapabileceğine yönelik kaygılar para piyasalarını alt üst etti. Döviz zirveyi zorladı, altın değer kaybetti.

Borsada şirketler hisselerine sahip çıkıyor

Piyasalardaki panik satışları nedeniyle hisse fiyatlarındaki sert düşüşler veya aşırı dalgalanmalar, patronları, "hisselerine sahip çıkma" konusunda harekete geçirdi.

Kanal İstanbul için rekonstrüksiyon ihalesi yapıldı

Kanal İstanbul Etki Alanındaki Tarihi Odabaşı ve Dursunköy Köprülerinin Rekonstrüksiyon İhalesi yapıldı. Kapalı zarf usulüyle yapılan ihaleye 5 firmadan teklif geldi.

Belediyelere, korona desteği

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs ile mücadele eden belediyelerin, borçlarına karşılık vergi geliri tahsilatından ayrılacak paylardan 3 ay kesintisi yapılmayacak.

Yastık altından 100 ton altın çıktı

İstanbul Altın Rafinerisi (İAR) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Üst Yöneticisi (CEO) Ayşen Esen, bankalarla yürüttükleri yastıkaltı altının ekonomiye kazandırılması projesi kapsamında 10 yılda yaklaşık 100 ton altın toplandığını belirtti.

Borsa İstanbul'da son 15 ayın en iyi performansı

Çin'de başlayan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sonrası şubat ve mart ayında sert düşen BIST 100 endeksi, nisanda küresel ve yerel bazda alınan önlemlerin etkisiyle yüzde 12,79 yükselerek aylık bazda son 15 ayın en iyi performansını sergiledi.

İTO'ya göre fiyat artışları

İstanbul'da, nisanda bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 1,04 ve toptan fiyatlar yüzde 0,83 arttı.

Borsada en fazla kazandıran belli oldu

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketlerinden Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği, hisselerindeki yüzde 69,8'lik artışla geçen ay yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Pegasus'un kargo uçuşları başladı

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında uçuşlarını geçici süreyle durduran Pegasus Hava Yolları, kargo uçuşlarına başladı. İlk aşamada ana istasyonu olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İzmir ve Antalya merkezli olarak yurt içi ve yurt dışı noktalara kabin içi kargo yüklemesi de yaparak kargo taşıması gerçekleştirecek.

En ucuz otobüs yolculuğu bakın ne kadar oldu

Korona virüs salgınında düşüş seyredilmesinin ardından normalleşme adımları da atılmaya devam ediyor. Yarı kapasite ile taşımacılık yapacak otobüs şirketlerinin tarifeleri de belli oldu.

Araç sahipleri dikkat! Çifte zam yolda

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Pazartesi gecesinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 13, motorinde 8 kuruş zam bekleniyor.

O bölgelerdeki arsa taleplerinde büyük artış

İstanbul'da korona virüs salgınının ardından Şile, Silivri, Ağva, Çatalca ve Arnavutköy gibi şehre uzak bölgelerdeki arsalara taleplerin arttığı kaydedildi.

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kazandırırken, altın ve döviz kaybettirdi.

İstanbul'daki şirketler corona virüs sürecinde durmadı

İTO üyesi firmalar, 11 Mart-21 Mayıs'ta 326 bin 20 dış ticaret belgesi, 105 bin 888 Faaliyet Belgesi, 21 bin 726 Ticaret Sicil Gazetesi Sureti, 1.871 iş makinası tescili ve 768 kapasite raporu için İTO’ya müracaat etti.

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa, altın ve döviz kazandırdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 2,42'lik kazançla kapattı.

İstanbul'un yüzde 44,4'ü orman

İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, "Herkesin bildiğinin aksine İstanbul'un yüzde 44,4'ü orman." dedi.

Korona virüs boykotu: Dev alışveriş merkezinin esnafı kepenk açmadı

Bayrampaşa'daki Forum İstanbul AVM’de esnaf, 1 Haziran'da kepenklerini açmayarak boykot yaptı.

SPK Başkanı açıkladı, bunları yapanlara ceza yağacak

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, "Yatırımcılarımızın, özellikle borsaya yeni girmiş olan küçük yatırımcılarımızın haklarını korumak için aldığımız tedbirleri daha da sıkılaştırıyoruz" dedi.

Borsa İstanbul'dan "Devre Kesici Nedir?" videosu

Borsa İstanbul, hisse senetlerinde belirlenen eşikleri aşan fiyat değişimleri dolayısıyla devreye giren ve yatırımcıyı korumayı amaçlayan "Devre Kesici" sistemi hakkında bilgilendirme videosu hazırlayarak sosyal medya hesaplarından paylaştı.

İstanbul iki basamak geriledi

Dünya genelindeki 209 şehrin dahil edildiği araştırmaya göre, dünyanın en pahalı şehri Hong Kong olurken en ucuz şehri Tunus oldu. İstanbul ise geçen seneye göre daha da ucuzlayarak 156.sıraya geriledi.

İstanbul Havalimanı, EASA ‘Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü’nü imzaladı

İstanbul Havalimanı, Avrupa Birliği Havacılık Emniyeti Ajansı (EASA) tarafından yayınlanan ‘Kovid-19 Havacılık Sağlık Emniyeti Protokolü’nü imzaladı.

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa, altın ve dolar kazandırdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı ortalama yüzde 0,93'lük kazançla kapattı.

SAHA İstanbul'dan 7 haftada 39 saat canlı yayın

SAHA İstanbul, üye firmalarının ürün ve yeteneklerini yaklaşık 40 saatlik canlı sunum ile tanıttı.

İhracatta sanal rotamız Latin Amerika

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin (İHBİR) dijital ihracat sürecinin başlamasıyla birlikte gerçekleştirdiği "Kolombiya ve Şili Sanal Alım Heyeti sona erdi. İHBİR Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, Sanal heyet organizasyonumuz neticesinde 3 günde 200'ü aşkın görüşme gerçekleşti. Genel olarak üyelerimiz heyetlerden memnun kaldılar. Pandemi sürecinde başlayan sanal alım heyetlerini gerçekleştirmeye ve ülkemizin ihracatına güç katmaya devam edeceğiz dedi.

Fırıncılar Odası istedi! İstanbul'da ekmeğe zam

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, "Artan maliyetlerden dolayı İstanbul'da 1 lira 25 kuruştan satılan 200 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 75 kuruş olmasını talep ediyoruz." dedi.

Borsa İstanbul'da işlem hacmi rekoru

Borsa İstanbul Pay Piyasasında 47 milyar 480 milyon 47 bin 161 liralık işlem hacmi rekoru kırıldı.

Flaş... Flaş... Borsada 16 yıl sonra ilk

Borsa İstanbul'da artan yerli ilgisi ve azalan yabancı yatırımlar sonucunda 16 yıl sonra ilk kez yabancı payı yüzde 50'nin altına düştü. 21 Ocak’ta 123 bin puan seviyeleriyle rekor kırdıktan sonra salgının etkisiyle gerileyen ve 23 Mart’ta 84 bin seviyelerini gören BIST 100 endeksi dün 119 bin seviyelerinden kapandı.

İstanbul'da korkunç rakam: Tam yüzde 99,9 azaldı

Salgının etkisiyle mayıs ayında İstanbul'a gelen turist sayısı bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 99,9 azalarak 847 oldu. Bu dönemde İstanbul'a gelen yabancı ziyaretçilerden 768'i hava yoluyla, 79'u deniz yoluyla geldi. Mayısta İstanbul'da otel doluluk oranı yüzde 6,5'e düştü.

Kurbanlıklar İstanbul'a gelmeye başladı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince Riva denetim noktasında kurbanlıkların pasaport ve sağlık raporu kontrolleri yapılıyor.

Uzman isim konut kredisi alacakları uyardı: Ev fiyatlarını düşürmek zorunda kalacaklar

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, ev alacaklara uyarıda bulunarak, "Evini satamayan kişi mecbur fiyatı indirecek

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa, altın ve avro kazandırırken, dolar kaybettirdi. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftayı yüzde 0,35'lik kazançla 119.201,63 puandan kapattı. Endeks, hafta içinde en düşük 117.160,50 puanı, en yüksek ise 120.585,50 puanı gördü.

Borsa yatırımcısı koronavirüsü takip edecek

Borsa İstanbul pay piyasaları, temmuzda 3 ay süren yükseliş serisini sonlandırırken, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve ekonomiye etkileri, ağustosun da en önemli gündemi olmaya aday görünüyor.

İTO, temmuz 2020 fiyat indeksleri açıkladı

Temmuz ayında İstanbul’da perakende fiyatlar bir önceki aya göre yüzde 0,44, toptan fiyatlar ise yüzde 1,45 oranında arttı.

İstanbul'da temmuz enflasyonu belli oldu

İstanbul'da, temmuzda bir önceki aya kıyasla perakende fiyatlar yüzde 0,44 ve toptan fiyatlar yüzde 1,45 arttı.

İstanbul'dan 236 noktaya ihracat

İstanbul'daki ihracatçılar ocak-temmuz döneminde 236 noktaya ihracat gerçekleştirdi.

Fiyatları vatandaşları isyan ettirmişti: Uzman isim resmen açıkladı: Bu sizin en doğal hakkınız

Dr. Öğretim Üyesi Murat Can Pehlivanoğlu, vatandaşlara konuyla ilgili yasal itiraz haklarının sınırlı olduğunu ancak plaj işlertmelerine yiyecek ve içecekle gidebileceğini hatırlattı.

İstanbul’da ne kadar vergi toplandı? İşte o rapor

İstanbul’da Ağustos ayında toplanan vergi hasılatı bir önceki yılın aynı dönemine göre %52,8 arttı.

Fiyatlar yüzde 30 arttı, vatandaş başını sokacak ev bulamayacak

İstanbul'da Temmuz 2020'de sıfır konut fiyatları yüzde 30, ikinci el konut fiyatları ise yüzde 21 arttı.

Turizmin "gözde" havalimanlarından yaz döneminde 13,5 milyon yolcu uçtu

Yaz döneminde hava trafiğinin yoğunlaştığı İstanbul, İzmir, Antalya, Muğla ve Adana'daki havalimanlarından haziran, temmuz ve ağustosta 13 milyon 423 bin 290 yolcu seyahat etti.

Araç sahipleri dikkat. Benzine indirim geliyor

EPGİS'ten aktarılan bilgiye göre, benzinin litre fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 15 kuruş indirim gidileceği aktarıldı.

Bakan Murat Kurum, İstanbul'da acil dönüştürülmesi gereken konut sayısını açıkladı

İstanbul Esenler’de 1617 konutluk kentsel dönüşüm projesinin temel atma töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye’deki riskli bölge listesinin başında İstanbul’un geldiğini belirterek, “Ülkemizde acil dönüştürmemiz gereken 1,5 milyon konutun 300 bini İstanbul’da yer alıyor” ifadelerini kullandı.

İstanbul Havalimanı, 5 uluslararası sertifika aldı

İstanbul Havalimanı, Kalite, Müşteri Memnuniyeti, Çevre, Bilgi Güvenliği ve Enerji Yönetiminde Uluslararası sertifikalara layık görüldü.

İstanbul’da yabancı sermaye "V" hareketi yaptı

İstanbul'da yabancı ortaklı kurulan firma sayıları ve sermaye tutarları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında normalleşme sürecinin başladığı 1 Haziran’dan sonra "V şeklinde çıkış" gerçekleştirdi.

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa, altın ve döviz kazandırdı. Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi de haftayı yüzde 1,81 kazançla 1.165,70 puandan tamamladı. Endeks, hafta içinde en düşük 1.143,33, en yüksek 1.170,48 puanı gördü.

Türkiye’de konut satışında lider ilçeler açıklandı. İşte en çok konut satışı yapılan ilçeler

Türkiye’de ocak-ağustos döneminde en çok konut satışı gerçekleşen ilçeler açıklandı. En çok konut satışı yapılan ilçe 23 bin 79 adetle Esenyurt oldu, en yüksek artış yüzde 126 ile (13 bin 630) Etimesgut'ta gerçekleşti.

İstanbul havalimanlarından uçan yolcu sayısı açıklandı

İstanbul'daki havalimanlarında, ocak-eylül döneminde 257 bin 69 seferin düzenlendiği ve 30 milyon 443 bin 701 yolcu misafir edildiği açıklandı.

Ekmeğe 'sessiz-sedasız' zam! 10 ay sonra kabul edildi

Ekmeğe yüzde 20 zam talebi 10 ay sonra sessiz sedasız kabul edildi. 200 gram ekmek 1.50 TL’ye, 240 gram 1.75 TL’ye çıktı.

Hayali ihracatın profesörü başbalina. İstanbul Bilişim'in milyonlarca liralık para transferinin başrolünde o isim çıktı

Parasını aldığı halde ürününü göndermediği 50 bin mağdur ile gündeme gelen İstanbul Bilişim’in konkordato davasında önceki gün iflas kararı verildi. İstanbul Bilişim'in birçok firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirdiği ortaya çıktı. İstanbul Bilişim’den hesabına para gönderilen isimlerden biri de bir dönem Balina operasyonu davası sanıklarından Abdurrahman Yakupreisoğlu bulunuyor.

Borsa 8,5 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,42 değer kazancıyla 1.210,41 puandan tamamlayarak 8,5 ayın en yüksek kapanışını gerçekleştirdi.

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa kaybettirirken, altın ve döviz kazandırdı.

Sabiha Gökçen, Avrupa'nın en yoğun beşinci havalimanı

Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyeti Teşkilatı verilerine göre, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanından 20 Ekim'de 429 uçuş gerçekleştirildi.

İstanbul'dan Elazığ’a gelerek baba yadigarı üzüm bağına sahip çıktılar. Gökten para yağıyor

İstanbul'da medikal firma sahibi 3 kardeş, memleketleri Elazığ'da babalarından yadigar kalan üzüm bağında üretimi sürdürerek ekonomiye katkı sundular. Hem İstanbul'daki işlerini sürdüren hem de kilometrelerce uzaklıktaki baba yadigarı üzüm bağına sahip çıkan 3 kardeşin çalışması herkes tarafından takdir görüyor.

İKO'dan nitelikli eleman için iş birliği

İstanbul Kuyumcular Odası (İKO), dünyada büyük kabul gören ustalıkta "Kapalıçarşı ekolü"nü gelecek kuşaklara taşımak ve bilgisayar destekli mücevher tasarımı eğitimleri için İstanbul Ticaret Üniversitesi ile protokol imzaladı.

Borsa İstanbul’da ekim ayında yatırımcısına en çok kazandıran futbol kulübü belli oldu

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında ekim ayında yatırımcısına kazandıran tek şirket yüzde 19,1 ile Fenerbahçe Futbol AŞ oldu.

Borsa liginin tek kazandıranı Fenerbahçe oldu

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri arasında ekim ayında yatırımcısına kazandıran tek şirket yüzde 19,1 ile Fenerbahçe Futbol AŞ oldu.

Ekimde en çok kadın pardösüsünün fiyatı arttı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), kentte ekimde fiyatı önceki aya göre en çok artan harcama kaleminin yüzde 31,01 ile kadın pardösüsü olduğunu bildirdi.

İstanbul'da bankalardan flaş çalışma saati kararı. İşte yeni çalışma saatleri

İstanbul’da artan korona vakalarının ardından bankaların çalışma saatlerinde değişikliğe gidildi.

Borsa İstanbul'dan kote şirketlerin tanıtımına destek

Borsa İstanbul Genel Müdürü Mehmet Hakan Atilla "Projemiz ile Borsa İstanbul’da farklı pazarlarda işlem gören ve farklı sektörlerde hizmet veren şirketlerimizin tanıtım videoları çekilecek" dedi.

Ekim'de ne çok Borsa İstanbul kazandırdı

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde, ekimde en fazla reel getiri BIST 100 endeksinde sağlandı.

Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 8,33 değer kazandı, altının gram satış fiyatı yüzde 13,09, dolar/TL yüzde 10,20, avro/TL yüzde 10,67 değer kaybetti.

İETT'nin 2021 yılı bütçesi kabul edildi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İETT'nin 7 milyar 250 milyon liralık 2021 bütçesini oy birliğiyle kabul etti.

Hazır giyimde ihracat hedefi 2019'u yakalamak

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, özellikle ihracata çalışan firmaların kapasitelerinin yılbaşına kadar dolu olduğunu belirterek, "Önümüzdeki 2 ayda farkı kapatıp salgının tüm olumsuz etkilerine rağmen geçen yıl gerçekleştirdiğimiz 17,7 milyar dolarlık ihracat hacmini yakalayacağımıza inanıyorum." dedi.

Katar Borsa İstanbul'a ortak oldu

Türkiye Varlık Fonu (TVF), Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının Katar Yatırım Otoritesi'ne devri için mutabakat zaptı imzaladı.

Son 10 yılda Katarlılara neler satıldı? AVM’ler, fabrikalar, kanallar, oteller, araziler

Katar Emiri'nin Türkiye ziyaretinde imzalanan 10 anlaşmanın ardından Katar'ın Türkiye yatırımları merak konusu oldu. Peki Katar son 10 yılda, Türkiye'den ne aldı? Hangi markalar, AVM'ler, fabrikalar Katar'ın ya da Katar ortaklığında?

Yabancıya konut satışında lider iller belli oldu. İşte en çok satış yapılan iller

Yabancıya konut satışında İstanbul ve Antalya sırtlamaya devam ediyor. Bu yılın ocak-ekim döneminde yabancıya konut satışının yüzde 65,2'si, İstanbul ve Antalya'dan gerçekleşti.

Borsa İstanbul'da yeni rekorlar bekleniyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ekonomide yeni dönem" açıklamalarıyla başlayan piyasa rallisi, hız kesmeden sürürken, analistler, BIST 100 endeksinin dolar bazlı incelendiğinde hala önemli getiri potansiyeline sahip olduğunu belirtiyor.

İBB’de kiralara zam yok

Koronavirüs salgının yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirler nedeniyle, gelirleri ciddi oranda düşen ve mağdur olan esnafı korumak için, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi pandemi sona erinceye kadar, İBB ve tüm iştirak şirketlerinin, kiracılarına kira artışı uygulamayıp, işyeri kapalı olan kiracılardan kira tahakkuku yapamayacak.

Bakan Varank açıkladı. Hibe desteği verilecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, İSTKA'nın 2021'deki 4 mali destek programı kapsamında, her bir projeye asgari 500 bin lira ila 2 milyon lira arasında hibe verileceğini açıkladı.

Borsa İstanbul 2021'de pozitif ayrışabilir

Ekonomi yönetimindeki görev değişimi ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın piyasa beklentilerine paralel adımlarıyla yükseliş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksinin 2021'de de benzer bir performans sergileyebileceği ifade ediliyor.

İstanbul Ticaret Odası'ndan enflasyon açıklaması

İstanbul Ticaret Odası verilerine göre, İstanbul'da Aralık'ta bir önceki aya göre perakende fiyatlar yüzde 1,36, toptan fiyatlar yüzde 2,05 arttı. Böylelikle Aralık'ta bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,4 artış kaydetti. Ağustos 2019'dan bu yana perakende fiyatlarında ise en hızlı artış görüldü.

Borsa güne rekorla başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,43 değer kazanarak 1.445,42 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesinden başladı.

Spor hisseleri 2020'de yatırımcısına kazandırdı

Borsa İstanbul'da işlem gören spor şirketleri geçen yıl yatırımcısına kazandırdı.

İstanbul’da ulaşım zamları ertelendi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla pandemi sürecinde yaşanılan ekonomik zorluklar göz önüne alınarak 2021 yılı başında yapılması planlanan zamların ertelendiği duyuruldu.

‘LeShow İstanbul Fuarı’ açılışa hazırlanıyor

LeShow İstanbul-2021 Uluslararası Deri ve Moda Fuarı, 10-12 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi/Harbiye’de üçüncü kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 150 firmanın katılımcı olacağı fuara, 1.000 yabancı satın alıcı ve 7 bin 500 profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

Deri sektörü, dijital ihracata yöneldi

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) Başkanı Mustafa Şenocak, "Pandemi sürecinde anladık ki dijital dönüşüm şart. Web portalımızı oluşturduk, önümüzdeki dünlerde lansmanını yapacağız. Global piyasalardaki alıcılarla sektör firmalarımızı web üzerinde buluşturacağız." dedi.

İstanbul Havalimanı "Dünyanın en iyi havalimanları" anketine aday gösterildi

İstanbul Havalimanı, Travel and Leisure dergisince düzenlenen "Dünyanın En İyi 10 Uluslararası Havalimanı" anketinde, uluslararası havalimanları ile yarışıyor.

Barajlara can suyu

İstanbul’da doluluk oranları yüzde 20’nin altına düşen barajlardaki su seviyesi hızla yükselmeye başladı. Son günlerde yaşanan kar ve yağmur şeklindeki yağışlar barajlara can suyu oldu.

TÜİK açıkladı. GSYH'den 2019'da en yüksek payı yüzde 30,7 ile İstanbul aldı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) İl düzeyinde yapılan hesaplamalarına göre, 2019'da gayrisafi yurt içi hasıladan (GSYH) en yüksek pay 1 trilyon 327 milyar 452 milyon lirayla (yüzde 30,7) İstanbul'un oldu, bu ili Ankara ve İzmir takip etti.

Borsa haftaya yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,85 artışla 1.540,22 puandan başladı.

İFM 2022'de açılacak

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, İstanbul Finans Merkezi'ni (İFM) 2022'nin ilk çeyreğinde açmayı planladıklarını belirterek, "İFM Projesi'nin, tamamlandığında son 10 yılın en önemli projelerinden birisi olacağına inanıyorum." ifadesini kullandı.

İstanbul'da 20 yaşın üzerinde 3,1 milyon adet konut bulunuyor

İstanbul genelinde yapım yılı 2000 ve öncesine ait bina sayısı 817 bin adedi aşarken, bu binalar toplamın yüzde 70,2'sini oluşturuyor - Bu alanda 39 bin 786 adet binayla Fatih başı çekerken, Fatih'i 35 bin 353 ile Üsküdar ve 34 bin 618 ile Bağcılar izliyor.

Karaismailoğlu'ndan 'Kanal İstanbul' açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ''Kanal İstanbul dünya deniz ticaretinde önemli bir işlev üstlenerek Türkiye'nin lojistik gücünü ve altyapısını tamamlayacak uluslararası bir su yolu olarak görev yapacak. Artık Kanal İstanbul'un yapım çalışmalarının başlamasına çok kısa bir zaman kaldı" açıklamasında bulundu.

Piyasada gözler TÜİK'in yapacağı açıklamada

Piyasada gözler TÜİK'in bugün açıklayacağı Mart ayı enflasyonuna çevrildi. Tahminler, TÜFE'nin aylık yüzde 1,04 artacağı yönünde. Bu şekilde gerçekleşme olması durumunda, yıllık enflasyon yüzde 15,61'den yüzde 16,10’a yükselecek.

İSO Türkiye İmalat PMI açıklandı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), nisanda bir önceki aya göre 2,2 puan azalarak 50,4'e indi.

‘Altın şehir’ İstanbul

2018’de 9.4 trilyon lira olarak ölçülen İstanbul’un arsa değeri, 2020 sonu itibarıyla yüzde 149’luk artış kaydetti. Arsa değeri en yüksek ilçelerin başında 28 bin 270 liralık ortalama metrekare fiyatıyla Şişli gelirken, Şişli’yi, 27 bin lirayla Beyoğlu ve 22 bin 746 lirayla Beşiktaş takip etti. Arsa ticaretinin Silivri, Çatalca ve Arnavutköy’de yoğunlaştığı görülürken, Esenler ve Güngören’de neredeyse boş arsa kalmaması dikkati çekiyor.

Seyrantepe’ye 800 milyon dolar yatırım

İstanbul Seyrantepe’de yer alan Skyland İstanbul için 800 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirten Eroğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Eroğlu “Skyland İstanbul gayrimenkul yatırımlarımız arasında bizim için son derece önemli bir yere sahip, hatta imza projemiz olarak görüyoruz” dedi.

Bu haftanın kazandıranları belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa ve altın kaybettirirken, döviz kazandırdı.

Altına dayalı üç yeni endeks

Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, sermaye piyasalarının önemli bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu belirterek, bu potansiyelin kullanımı için yeni finansal ürün ve hizmetleri devreye almaya devam ettiklerini söyledi.

İstanbul Havalimanı’ndan 100 milyon yolcu geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, dünyanın en büyük havalimanı ve bölgenin en önemli küresel aktarma merkezi olan İstanbul Havalimanı’nın 27...

Kira fiyatları uçuşta

İstanbul Planlama Ajansı’nın raporuna göre, kira fiyatları geçen seneye göre yüzde 66 arttı. Vatandaşlar ise kiraların yüksek olmasının nedeninin ülkenin ekonomik durumundan kaynaklandığını ifade ediyor.

Sürdürülebilirlik endeksinde yeni dönem

Borsa İstanbul’un 16 Temmuz 2021 tarihinde duyurduğu değerleme metodolojisindeki değişikliğin uygulamaya alınmasıyla birlikte 1 Ekim 2021 tarihinden itibaren...

Karaismailoğlu: İstanbul Havalimanı'nda yolcu sayısı 104 milyonu aştı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İstanbul Havalimanı’nın 3 yılda büyük başarılara imza atarak, 25 Ekim itibarıyla 104 milyon 19 bin 599...

İstanbul'un her yerindeler! İşte sebebi...

İstanbul'un hemen her yerinde Avrupa ya da Arap Yarımadası'ndan gelen otomobiller görünmeye başladı. Genellikle lüks olan bu otomobiller uzun süreler yurtta...

Borsa İstanbul'da yeni rekorlar görülebilir

AA Finans Analisti ve Stratejist Cüneyt Paksoy Olumlu bilançolar ile güçlenen Borsa İstanbul, ucuzluğunun yukarı yönlü realize sürecinde olmaya devam edecek....

Uzman isimler tek tek anlattı! 2022 yılında bu sektörlere dikkat

Borsa İstanbul oldukça güçlü bir performans gösterdiği 2021 yılını geride bırakırken; yeni yılda aynı performansı gösterip göstermeyeceği yatırımcıların...

TOKİ İstanbul'da 2 ilçede 3 proje için hazırlanıyor! Taksitler 604 TL'den başlıyor

TOKİ tarafından 15 projede başvuru dönemi başlıyor. Projelerde taksit ödemeleri 604 TL'den başlayacak. Öte yandan İstanbul Şerifali ve Güngören'de 3 proje...

THY İstanbul Havalimanı'ndan 5 saatte 131 sefer yapacak

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, İstanbul Havalimanı’nda seferlerin normale dönmeye başladığını belirterek 07.00-13.00 saatleri arasında 131 sefer...

Fikirtepe dönüşümü için 600 milyonluk sözleşme

İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm projeleri kapsamında önemli bir sözleşme imzalandı.

Borsada yeni rekorlar görülür mü? Bu sektör hisselerine dikkat

Borsa İstanbul, küresel borsalardan pozitif ayrışmasını sürdürürken; dün tarihi kapanış rekoruna imza attı. Peki, Borsa İstanbul’da yeni rekorlar görülür mü,...

İstanbul'da suya zam

Son dakika haberine göre İSKİ'nin talebiyle olağanüstü toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisinde oylamaya sunulan zam teklifi, AK Parti...

10 milyon TL’lik sahte parfüm operasyonu

İstanbul’da düzenlenen operasyonda insan sağlığını tehdit ettiği belirtilen 10 milyon lira değerinde sahte parfüm ele geçti.

İstanbul’da toplu taşıma zamlandı

İstanbul’da toplu taşıma ücretlerine yüzde 40 zam yapıldı. Tam bilet 5.48 liradan 7.67 liraya, taksi açılış ücreti 7 liradan 9.8 liraya çıktı. Taksiler için...

Havacılıkta girişimcilere yeni merkez

Havacılıkta girişimlerin yeni merkezi ‘İGA Hub’ açıldı. İstanbul Havalimanı’nın işletmecisi İGA, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ARI Teknokent ile...

Vitalik Buterin İstanbul uçağına bindi

Kripto para piyasalarında deprem yaşanırken Ethereum'un kurusucu Rus asıllı Kanadalı bilgisayar programcısı Vitalik Buterin, İstanbul'a gelen uçağa bindi....

BIST 100 ve BIST 30 Endeksleri Nedir?

Dünyanın rotası 2023’te İstanbul’dan belirlenecek

İGA İstanbul Havalimanı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türk Hava Yolları işbirliğiyle Routes World’e 2023 yılında resmi olarak ev...

Sahte tapu oyunu

İki Suudi Arabistan vatandaşı arasındaki ‘dolandırıcılık’ suçlaması üzerine savcılık soruşturma başlattı. Reama Omar Alhayek, Türkiye’de gayrimenkul yatırımı...

Tahkim dersleri için işbirliği protokolü

İstanbul Tahkim Merkezi (ISTAC) ile Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) Hukuk Fakültesi arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Bakan Nebati, İSO Meclis Toplantısı’nda konuştu: Yeni teşvik paketinde faizi yüzde 9’a kadar düşüreceğiz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclis Toplantısı’nda yaptığı konuşmasında “Kur korumalı mevduat ürünü katkısıyla,...

Bakan Karaismailoğlu açıkladı: İstanbul Havalimanı’nda rekor!

Bakan Karaismailoğlu, pandeminin ardından ilk kısıtlamasız bayram tatilinin başladığını belirterek, “30 Nisan’da toplam bin 301 iniş-kalkış gerçekleşirken,...

GÖKDENİZ'den büyük başarı! Hedefini imha etti

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir bayram müjdesini açıkladı. Demir, GÖKDENİZ Yakın Hava Savunma Sistemi'nin gemi üzerindeki son atışlı testinde yüksek...

Kayısı çekirdeğinden su tasarrufu

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Çekirdek bünyesinde bulunan Delifer Enerji’nin, kayısı çekirdeğinden elde edilen bio plastik malzemesi ile ürettiği su...

İTO Başkanı: Doluluk oranı yüzde 98'lere vardı

İTO Başkanı Avdagiç, şu andaki rezervasyonlara göre, mayıs ayında İstanbul'da otellerde yer bulunamadığını belirterek, ''Birçok otel şimdiden dolmuş durumda...

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


23:28 büyük