Zam Haberleri

Asgari Ücret Zammının İşverene Ne Kadar Olacak?

KPMG Türkiye Sosyal Güvenlik Hizmetler Direktörü İsmail Sevinç, asgari ücrete 417 TL zam yapılmasının işverene maliyetinin 621 TL olacağını belirtti.

LPG'ye 5 kuruş zam..

Son dakika haberi... Eşel Mobil sistemi bu yıl ilk olarak LPG otogazda devreye alındı. LPG Otogaz bu gece yarısından itibaren 5 kuruş zamlandı.

Benzine zam beklentisi

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 13 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

Benzine zam geldi

EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 19 kuruş zam yapıldı.

Dizel yakıta 17 kuruşluk ÖTV düzenlemesi

EPGİS'in sosyal medyadan yaptığı duyuruya göre, dizel yakıtta ÖTV düzenlemesine gidildi. Yapılan açıklamada dizel yakıta yapılan 17 kuruşluk zammın ÖTV'den karşılandığı ve fiyat artışının pompa fiyatlarına yansımayacağı belirtildi.

Kamu işçisinin zam pazarlığı başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçinin 2019-2020 döneminde alacağı zam oranının belirleneceği Toplu İş Sözleşmeleriyle ilgili bir araya geldi.

Elektrik fiyatlarına zam gelebilir! Yarın açıklanacak

EPDK elektriğe zammı görüşmek için yarın toplanacak. Sektörel kaynaklar, bu toplantıdan elektrik fiyatlarına yüzde 10-15 aralığında bir zam kararı çıkabileceğini düşünüyor.

Otogaza 27 kuruş zam

Otogaz fiyatlarına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 27 kuruş zam yapıldı. LPG otogaz fiyatlarına zam yapıldı.

4 kişilik aile ortalama 163 TL elektrik faturası ödeyecek!

Elektrik Mühendisleri Odası'ndan yapılan açıklamaya göre, yeni gelen zammın ardından 4 kişilik bir ailenin ortalama elektrik faturası 142 TL'den 163 TL'ye çıktı.

Süt fiyatlarına zam geldi

Doğalgaz, elektrik ve akaryakıtın ardından bir zam da süt fiyatlarına geldi. Sütün litre fiyatı 2 TL'den 2.30 TL'ye yükseldi.

Eylül ayının zam şampiyonu sarımsak oldu

Tüketici fiyatları bazında eylül ayında en yüksek fiyat artışı, yüzde 42,58 ile sarımsakta gerçekleşti. Geçen ay fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 24,62 ile limon geldi.

Uğur Gürses'ten zam tepkisi

Otoyol ve köprülere gelen yüzde 20'lik zamma tepki gösteren Ekonomist Uğur Gürses, Twitter'dan yaptığı paylaşımda YEP'i de eleştirerek "YEP'i "Yalancı Ekonomi Programı"na dönüştürmek iyi olmamış" dedi.

Köprü ve otoyol geçişlerine zam

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerinde ortalama yüzde 20 zam yapıldığını açıkladı. Zamların 7 Ekim'den itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Köprü ve otoyollara 4 yılda yüzde 147 zam!

AKP iktidarının 31 Mart seçimlerinin ardından yaptığı zamlara köprü ve otoyol geçişleri de eklendi. Dün akşam yapılan yüzde 20’lik zam sonrası 4 yılda köprü ve otoyollara yapılan zam yüzde 147’yi buldu.

Haberleşme gönderileri temel ücreti 2,4 lira oldu

Bu yıl 20 grama kadar haberleşme gönderileri için temel ücret, KDV dahil 2 liradan 2,4 liraya çıkarıldı.

Kırmızı ete zam yok

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı "Kırmızı ete zam dedikoduları sektöre zarar veriyor, işimizi aksatıyor" dedi.

Otogaza zam geldi!

Otagaza 6 kuruş zam geldi. Açıklamada zammın bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarına yansıyacağı belirtildi.

İzmir'de ulaşıma zam

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, 1 Kasım 2019'dan geçerli olmak üzere ulaşıma yüzde 13 zam yaptı.

Motorine zam yolda!

Motorinin litre fiyatında bugün gece yarısı itibari ile geçerli olmak üzere 9 kuruşluk bir zammın yapılması bekleniyor. Yapılacak olan zammın 2 kuruşu ÖTV'den karşılanacağından pompaya 7 kuruş olarak yansıtılması bekleniyor.

Yeni zam paketi yolda!

Hükümet artan bütçe açığını kapatabilmek için yeni bir vergi paketi hazırlıyor. Taslaktaki ayrıntılara göre, yüksek maaş, kira ve rant geliri olanların hem vergi yükü artacak hem de önümüzdeki yıl geriye dönük ek vergi alınacak.

Konaklama vergisi vatandaşın cebinden çıkacak!

MTV zammının ardından vergiler de peş peşe geliyor. Ancak otellere uygulanacak olan konaklama vergisi, oda fiyatlarına yansıyacak ve vergiler işletmeyi değil yine vatandaşı vuracak.

Ekim ayının zam şampiyonu erkek kazağı oldu

Tüketici fiyatları bazında ekim ayında en yüksek fiyat artışı, yüzde 43,70 ile erkek kazağında gerçekleşti. Geçen ay fiyatı en fazla düşen ürünlerin başında ise yüzde 27,66 ile yurt içi bir hafta veya daha fazla süreli turlar geldi.

“Hayatımıza 3 yeni vergi giriyor”

Vergi Uzmanı Ozan Bingöl, AKP’nin hazırladığı yeni vergi tasarına ilişkin yaptığı açıklamada “Yetmiyor, verginin vergisini ödüyoruz ama yine de yetiremiyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Artan elektrik fiyatları çiftçiyi de vurdu

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, elektriğin kilovat saat ücretinin 80 kuruşu aştığına dikkat çekerek, acil olarak indirime gidilmesi gerektiğini söyledi.

LPG'ye yeni zam

Otogaz fiyatlarına bu gece yarısından itibaren olmak üzere 10 kuruş zam yapılacağı duyuruldu.

İstanbul’da suya yüzde 20 zam gelecek!

İSKİ’nin 2020 bütçe kitapçığına göre İstanbul’da 1 Aralık tarihinden itibaren yüzde 20 zam gelecek. Açıklanan rakamlara göre,  0-15 metreküpe kadar olan kullanımlar için uygulanan 4 TL’lik metreküp fiyatı 4,80 TL olacak.

“Emekli ve memura yapılan zam dolaylı vergilerle geri alınacak”

CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda süren bütçe görüşmelerinde dolaylı vergilerde büyük artışın beklendiğini belirterek, birçok devlet kurumunda yüksek borçlanmaların öngörüldüğüne dikkat çekti.

İstanbul'da suya neden zam geldi? İBB'den açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB), suya neden yüzde 20 zam yapıldığına dair açıklama geldi.

"Emekli maaşı için zam oranı 7.3 olabilir"

12 milyondan kişinin emekli maaşı zam oranları netleşmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde açıklan ve SSK ve Bağ- Kur emeklilerini yakından ilgilendiren enflasyon verilerine göre 2020 emekli maaşının 7.3 zamlanması bekleniyor. İşte bu orana göre en düşük ve yüksek emekli maaşları...

Efsane Cuma ne zaman başlayacak?

Bir diğer adı Black Friday olan Efsane Cuma için geri sayım başladı. Dünyanın dört bir yanında düzenlenen Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlayacak? Alışveriş dünyasını canlandıran Efsane Cuma etkinliği yaklaşırken uzmanlar, indirimler sebebiyle oluşabilecek mağduriyetler için vatandaşları uyardı.

Efsane Cuma ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek?

Bir diğer adı Black Friday olan Efsane Cuma için geri sayım başladı. Dünyanın dört bir yanında düzenlenen Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlayacak ve ne zaman bitecek? Alışveriş dünyasını canlandıran Efsane Cuma etkinliği yaklaşırken uzmanlar, indirimler sebebiyle oluşabilecek mağduriyetler için vatandaşları uyardı.

KYK burs ödemeleri ne zaman yatacak?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan KYK burs ve kredi ödemeleri için "KYK burs ödemeleri ne zaman yatacak?" sorusu internetten aratılmaya başlandı. Peki, KYK burs ödemeleri ne zaman yatacak? Detaylar haberimizde...

Asgari ücret zammında yeni gelişme

Asgari ücret zammı ile ilgili yaşanan yeni gelişmeye göre Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2 Aralık Pazartesi günü ilk toplantısını gerçekleştirecek.

Motorine indirim geliyor

Motorine gece yarısından geçerli olmak üzere 8 kuruş indirim geliyor. İndirimin pompa fiyatına 6 kuruş olarak yansıyacağı belirtildi.

Tediye ne demek? Tediye ne zaman ve kimlere ödenir?

Son zamanlarda en çok aranan kelimelerden biri haline gelen tediye ne demek? Kısaca ödeme anlamına gelen tediye ne zaman ve kimlere ödenir? Tediye ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Asgari ücret Dolar - Euro karşısında yüzde 33 değer kaybetti

Türkiye'de asgari ücret, Dolar ve Euro'ya oranla yüzde 33 değer kaybetti.

LPG'ye yeni zam

LPG Otogaz'ın litre fiyatında 9 kuruş zam yapılacağı duyuruldu. EPGİS'deb yapılan açıklamada zammın bu geceden itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Motorine yeni zam mı geliyor?

Motorinin litre fiyatında 22 kuruşluk bir zam beklentisi oluştu. Zam beklentisi, Brent petrolün fiyatında ve dolar kurunda yaşanan artışa bağlı olarak oluşurken, söz konusu zammın 6 kuruşunun pompaya yansıması, 16 kuruşunun ise ÖTV'den karşılanması bekleniyor.

Çiftçiyi elektrik çarptı! İki yılda yüzde 108...

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, çiftçilerin artan elektrik fiyatları karşısında yaşadığı zorlukları dile getirdi. Gürer, son bir yıl içerisinde elektriğe zam oranının yüzde 108’e ulaştığını hatırlattı.

Motorine zam geldi!

Resmi Gazete’de yayınlanan karara göre motorin listesinden alınan ÖTV’de 11 kuruş zam yapıldı. Yapılan zammın pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Çimento sektörü TÜFE 1 zam oranında uzlaştı

ÇEİS ile Türkiye Çimse-İş Sendikası arasında imzalanan yeni dönem grup toplu iş sözleşmesine göre, çimento sektörü çalışanlarına ilk yıl TÜFE 1, ikinci yıl ise TÜFE oranında zam yapılacak.

Emlak vergisine, suya ve çöpe zam yolda!

AKP'nin hazırladığı taslak onaylanırsa emlak vergilerine evin bulunduğu konuma göre zam gelecek. Sigortalar ve su fiyatı da zamlanırken, çöp vergileri tam yüzde 213 artacak!

Doğalgaza zam mı geliyor? Düzeltilmiş tüketim bedeli nedir?

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, doğalgaza 'düzeltilmiş tüketim bedeli' adı altında yeni bir zam geldiğini söyledi. Tekin konuyu TBMM'ye de taşıdı.

CHP'li Gürsel Tekin: "Gerçek enflasyon yüzde 30"

İstanbul Yenisahra’daki Çarşamba Pazarı’nı gezen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, işçi, emekli ve memur maaşlarına yapılan artırımın zamlarla 1 ayda eridiğini söyledi ve "Gerçek enflasyon yüzde 30" dedi.

Kırşehir'de ekmek fiyatı 59 kuruşa indi

Kırşehir'de fırıncılar ve marketler arasındaki rekabet nedeniyle 200 gram ekmeğin fiyatının 59 kuruşa kadar düşmesi vatandaşları memnun ederken, üreticilerin tepkisine neden oldu.

Hükümetten YHT bilet fiyatlarına yapılan zamma savunma

Hükümet, Yüksek Hızlı Tren (YHT) abonman fiyatlarına yapılan zammı "Adaletsizlik giderildi" sözleri ile savundu.

Elektrik faturaları neden iki katına çıktı?

Artan elektrik faturalarının nedeni olarak, enerji çıkış maliyetleri üzerine getirilen dağıtım bedeli ve katkı payları gibi ekstra vergiler gösteriliyor. Elektrik piyasası uzmanlarının değerlendirmelerine göre ise elektrik şirketleri bu maliyetleri tüketiciye yansıtıyor.

Benzin ve motorine zam!

Bazı dağıtım şirketlerinin gece yarısı benzine 2 kuruş, motorine 1 kuruş zam yaptığı, ancak zammın duyurulmadığı öğrenildi.

İlaç fiyatlarına ne kadar zam geldi?

Sağlık Bakanlığı, tıbbi ilaçlara yüzde 12.10 oranında zam yaptı. Zamlı tarife 19 Şubat çarşamba gününden itibaren geçerli olacak.

TEİS'in ilaç zammı açıklaması tepki topladı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, ilaçlara yapılan zammın Euro'da yaşanan artışla ilgili olduğunu savundu ve 'Artışın güncelleme olduğu' kaydedildi. Yapılan bu açıklama tepki topladı.

Vatandaşa 240 milyon liralık çağrı

Son 10 yıldır işlem yapılmayan 1 milyon 72 bin hesapta yaklaşık 240 milyon lira unutulurken, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) yetkilileri vatandaşın parasını alması için hesaplarını kontrol etmesi çağrısında bulunuyor.

Emekliler ne kadar promosyon alacak?

Emekli vatandaşlar, hangi bankadan, ne kadar promosyon alacağını merak etmeye başladı. İşte bankaların emekli vatandaşlara, kendi bankalarını kullanmalarını durumda ödeyecekleri rakamlar...

Berat Albayrak açıkladı: Vergi affı gelecek mi?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, hazine affı iddialarına ilk kez net cevap verdi. Bakan Albayrak, söylentilere nokta koyarak, “Vergi affı yok. Bu çerçevede aflar dönemi bitti” dedi.

Benzin ve motorine gizli zam mı geliyor?

Maliye'nin, benzin ve motorine yapılan indirimin ardından vergide günlük 8.3 milyon TL kayıp yaşanması nedeniyle ÖTV'ye tekrar zam yapması gündemde.

Benzine bir zam daha!

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 13 kuruş zam geldi.

Benzin fiyatlarına zam geldi

Benzin fiyatlarına bu geceden geçerli olmak üzere 7 kuruş zam yapıldı.

Benzine 20 kuruşluk zam

Benzine, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 20 kuruşluk zam geldi.

Kiralara ne kadar zam olacak?

2018 yılından beri kira artışı 12 aylık TÜFE ortalamaları üzerinden hesaplanıyor. TÜİK'in açıkladığı enflasyon verilerine göre 12 aylık TÜFE ortalaması yüzde 13,33 oldu.

Emeklilerin beklediği gün geldi: Ödemeler başladı

Korona virüs salgını nedeniyle emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödemelerini öne çektiklerini açıklamıştı. Bayram ikramiyesi için verilen tarihin yaklaşmasıyla birlikte emeklilerin de araştırmaları yoğunlaştı. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?

Araç sahipleri dikkat: Benzine bir zam daha

Benzine gece yarısından geçerli olmak üzere 15 kuruş zam yapıldı.

Ödemeler bugün başladı: Hangi emekli parasını ne zaman alacak

Korona virüs salgını nedeniyle emeklilerin bayram ikramiyelerinin ödemelerini öne çektiklerini açıklamıştı. Bayram ikramiyesi için verilen tarihin yaklaşmasıyla birlikte emeklilerin de araştırmaları yoğunlaştı. Peki emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatırılacak?

Emeklilere kötü haber: 10 yıl boyunca zam gelmeyebilir!

Korona virüs salgını nedeniyle en düşük maaşı 1.500 liraya çıkarılan emeklilerin artışı Hazine yardımından düşüleceği için bu ve benzeri emekliler yıllar boyu zamlardan yararlanamayacağı iddia edildi.

Benzin ve motorine zam

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS), benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 15 kuruş, motorinin litre fiyatına 10 kuruş zam yapıldığını duyurdu.

İç hat uçuşları ne zaman başlayacak? THY'den yeni duyuru

Türk Hava Yolları (THY), korona virüs salgını nedeniyle uçuşları durdurma kararının 28 Mayıs’a uzatıldığını açıkladı.

Benzin ve motorine zam geliyor

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 20, motorine 27 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Benzin ve motorine dev zam

Benzin ve motorin fiyatına zam yapıldı. EPGİS'ten yapılan açıklamaya göre benzin fiyatı 20 kuruş, motorin fiyatı ise 27 kuruş artırıldı.

Onlarca ürüne yağmur gibi ek vergi: Yapışkan banta bile

Altın, mücevher, buzdolabı, çamaşır makinesi, kablolar, zincirler, bakırdan teller, kablolar ve halatlar, yer kaplama ve döşemeleri, yapışkan bantlara dahil çok sayıda ürüne yüzde 30'a kadar ek vergi getirildi.

Son dakika: Sigarada ÖTV'ye zam geldi! Yeni sigara fiyatları ne kadar, en ucuz sigara kaç TL oldu?

Cumhurbaşkanı Kararı ile sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı 38,99 kuruştan 45,69 kuruşa, en ucuz sigaradan alınan asgari ÖTV 7,798 liradan 9,138 liraya çıkarıldı. En ucuz sigara 13 lira 64 kuruşun altında olamayacak.

Araç sahipleri dikkat! Çifte zam yolda

Akaryakıt sektörü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Pazartesi gecesinden itibaren geçerli olmak üzere benzinde 13, motorinde 8 kuruş zam bekleniyor.

Benzin ve motorine zam

Akaryakıt sektörü yetkililerinin aktardığı bilgiye göre, benzinin litre fiyatına bu geceden itibaren 13 kuruş motorinin litre fiyatına ise 8 kuruş zam yapılması bekleniyor.

Asgari ücretteki erime durdurulamıyor! Vatandaşın 1 yıllık makarnası yok oldu gitti

Maaşı zamlarla 4 ayda eriyen asgari ücretli, ocaktan bu yana 399 paket makarna, yarım ton patates kayıp yaşadı.

Açılıp açılmayacakları bile belli değil ama yıllık ücretlerine %20 zam geliyor

Özel okullar 2020-2021 öğretim yılı ücretlerini açıklıyor. Veliler isyan ediyor, bu yıl artış yapılmamasını istiyorlar.

Benzin ve motorine yine yeniden zam

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 20, motorinin litre fiyatına 12 kuruş zam geldi.

İzmir'de minibüslere korona zammı

İzmir'de yeni tip korona virüs(Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında araç kapasitesinin yarısı kadar yolcu taşıyabilen minibüslerin zarar etmesinin önlenmesi amacıyla tarife ücretlerine ortalama yüzde 25 zam yapıldı.

Son dakika haberi: Tekstil, deri, ayakkabı ve 40 ürüne yüzde 20 ilave vergi

Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle tekstil, konfeksiyon, deri, ayakkabı ve benzeri 40 ürüne yüzde 20 ilave gümrük vergisi getirildi.

Emekli maaşı zammı belli oldu mu? Emekli Temmuz zammı ne kadar?

Yarın 1 Temmuz en çok merak edilen konulardan biri ise SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin senede iki defa olmak üzere aldığı maaş zammının ikincisi Temmuz ayında yapılacak olması. Enflasyon oranında yapılan emeklilik maaşlarıyla ilgili emekli maaş zammı belli oldu mu? Emekli maaş zammı ne zaman ödenecek? sorularının cevapları aranıyor.

Araç sahipleri depoları fullesin: Zam geldi

Benzin ve motorin fiyatlarına zam geldi. EPGİS'ten yapılan açıklamada benzine 11 motorine ise 10 kuruş zam yapılacağı belirtildi.

Büyük gün geldi: Emekli maaşlarına zam geliyor!

SSK ve Bağ-Kur emeklileri maaşlarını bu yılın ilk 6 aylık enflasyonu oranında zamlı alacak. Yarın açıklanacak olan haziran enflasyonu, bu zammın oranında belirleyici olacak.

Fırıncılar Odası istedi! İstanbul'da ekmeğe zam

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, "Artan maliyetlerden dolayı İstanbul'da 1 lira 25 kuruştan satılan 200 gram ekmeğin fiyatının 1 lira 75 kuruş olmasını talep ediyoruz." dedi.

Enflasyon rakamları açıklandı: Memur ve emeklilere verilecek zam oranı belli oldu!

Haziran ayında enflasyon geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 12,62 arttı. Aylık enflasyon artışı yüzde 1,13 olarak gerçekleşti. Memur ve memur emeklisine yüzde 4 artı yüzde 1.75 enflasyon farkıyla birlikte yüzde 5.75 zam yapılacak. İşçi, çiftçi ve esnaf emeklilerinin aylıklarına da yüzde 5.75 zam geldi...

TÜİK açıkladı: Türkiye’de en çok zamlanan ürünler belli oldu

TÜİK tarafından yayınlanan verilere göre haziran ayı ana harcama gruplarındaki fiyat değişimleri belli oldu. TÜFE'de yıllık bazda en yüksek artış yüzde 22,41 ile alkollü içecekler ve tütün ana harcama grubunda görüldü.

Ev sahibi ve kiracılar dikkat! İşte zam oranı

Haziran ayı enflasyonun açıklanmasıyla birlikte bu ay kiralara yapılacak artış oranı belli oldu.

Milyonlarca emekli ve çalışanın 3 kuruşluk zammı belli oldu: Peki kim ne kadar zam alacak? İşte tam liste

Emekli ve memurun ikinci yarıdaki zam ve fark oranı belli oldu. SSK ve Bağ - Kur emekli aylıklarında yüzde 5.75 artış olacak. Memur ve memur emeklisi yüzde 1.75 fark alacak. İşte yeni maaşlar...

Tüm zamanların yıllık rekoru 6 ayda kırıldı

Ülke genelinde kullanılan konut kredi tutarında 6 ayda tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Düşük oranlı kampanya sayesinde 1 Ocak-26 Haziran döneminde konut kredi bakiyesi 32,2 milyar lira artış gösterdi.

Balıkesir'de simit zamlandı

Balıkesir'de 1 lira 75 kuruş olan 110 gram simit, 2 lira oldu.

Hem emekli olacakları hem işten çıkarılanları ilgilendiriyor! Tazminat sınırı belli oldu

Kıdem tazminatının tamamlayıcı emeklilik sistemine (TES) dönüştürülmesine ilişkin yasal düzenlemeyle ilgili süreç devam ederken, yeni kıdem tazminatı tavanı da belli oldu. Yılın ikinci yarısında uygulanacak kıdem tazminatı tavanı 7 bin lirayı aştı.

Bozdur bozdur harca! 65 yaş aylığına 39 lira "zam"

İlk 6 aylık enflasyon oranı memur ve emekliler dışında bir kesimi daha ilgilendiriyor: 65 yaş, engelli aylığı ve evde bakım parası alanlar için de temmuz ayı maaşların zamlanma ayıdır.

Bir "Bozdur bozdur harca" haberi daha! O maaşa %5.75 zam geldi, 418 TL oldu

Temmuz ayıyla birlikte dul ve yetim aylıkları da yüzde 5.75 arttı. Buna göre hisse oranına göre en düşük aylık ek ödeme dâhil 418 liraya, en yüksek aylık da 4.800 liraya çıkacak.

TÜİK açıkladı: Nisan ayında 427 bin kişi iş bulmuş! 5.75 zam alan emekliler tatile gidiyor! Enflasyon da %12

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılı Nisan ayı işsizlik rakamlarını açıkladı. Türkiye'de işsizlik oranı, nisanda geçen yılın aynı ayına göre 0,2 puan azalışla yüzde 12,8 oldu.

Emekli ikramiyeleri 2 yılda eridi gitti, 2 yıl önce 110 kilo bugün ise 5 kilo makarna alınabiliyor

Kurban Bayramı yaklaşırken emeklilerin gündemini kendilerine verilecek 1000 liralık bayram ikramiyesi oluştururken Haziran 2018’de verilmeye başlanan ikramiye tutarının arttırılması gerektiği konuşulan konular arasında. Bugün emekliler 1000 lira ikramiye ile 2018 Haziranına göre 16 kg daha az pirinç, 90 kg daha az un, 124 kg daha az bulgur, 8 kg daha az peynir, 105 kg daha az makarna alabiliyor.

Uzman isim konut kredisi alacakları uyardı: Ev fiyatlarını düşürmek zorunda kalacaklar

İstanbul Emlakçılar Odası Başkanı Nizameddin Aşa, ev alacaklara uyarıda bulunarak, "Evini satamayan kişi mecbur fiyatı indirecek

İngiltere'de memurlara zam

İngiltere Maliye Bakanı Sunak, hükümetin, kamu çalışanlarının Kovid-19 salgını döneminde ortaya koyduğu katkının farkında olduğunu belirterek söz konusu çalışanların maaşlarının yüzde 3,1’e varan oranlarda artırılacağını duyurdu.

900 bin kamu çalışanının maaşına zam yapılacak

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, 900 bin kamu çalışanının maaşlarına enflasyon oranının üzerinde zam yapılmasına karar verildiğini bildirdi.

Son dakika haberi: Araç muayene ücretlerine zam! Ne kadar oldu?

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, araç muayene ücretlerine yüzde 22.5 zam yapıldığını açıkladı. TÜVTÜRK'te yayınlanan rakamlar da Yokuş'un paylaştığı verileri onayladı.

Son dakika haberi: Araç muayene TÜVTÜRK ücretlerine zam! Ne kadar oldu?

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, araç muayene ücretlerine yüzde 22.5 zam yapıldığını açıkladı. TÜVTÜRK'te yayınlanan rakamlar da Yokuş'un paylaştığı verileri onayladı.

Milyonlarca çalışana kötü haber, Zamlar sıfırlandı

Kararları sözleşme hükmünde olan ve kesin nitelik taşıyan Yüksek Hakem Kurulu, milyonlarca işçiye “sıfır zam” anlamına gelen karara imza attı.

Temmuz enflasyonuyla beraber maaşların 2 katı enflasyon 2 katı sıkıntı

Memur, sözleşmeli ve emeklilerin maaşlarına Temmuz ayında yüzde 5,75 zam yapılırken Haziran ve Temmuz ayına ilişkin açıklanan enflasyon oranları ise zam oranlarının 2 katı fazla olarak gerçekleşti.

Dolar, euro ve altın yükseliyor, emekli maaşları eriyor!

Altın ve döviz kurları yükselirken, emeklilerin geliri de enflasyon karşısında eriyor. Bir işçi emeklisi 2002 yılından bu yana 6 çeyrek altın kaybetmiş oldu.

İzmir'de taksiye zam

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, kentteki taksilerde taksimetre açılış ücretlerinin 3,90 liradan 4,20 liraya, kilometre ücretinin de 3,70 liradan 4,30 liraya çıkarıldığını bildirdi.

CHP’den milyonlarca çalışanı ilgilendiren asgari ücret teklifi

Altın ve döviz kurlarındaki artışın temel tüketim ürünlerine de zam olarak yansıdığına dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 'Döviz kurları ve altın fiyatlarındaki artış oranı asgari ücrete zam olarak yansıtılsın' önerisinde bulundu.

Şehirde boş ev bulmak neredeyse imkânsız! Kiralar yüzde 300 arttı

Diyarbakır'da Kurban Bayramı öncesi bin 500 ile bin 600 TL arasında kiralanan daireler, tayin ve üniversite öğrencilerinin geleceği dönemle birlikte, fırsatçılar tarafından yüzde 300'e kadar oranla zamlandı.

Son dakika haberi: Benzine yine zam geliyor

Son dakika bilgisine göre benzine bu akşam itibarıyla 23 kuruş zam gelecek.

Otogaz fiyatlarına zam geldi

Otogaz fiyatlarına 6 kuruş zam geldi

Araç sahiplerine kötü haber! Gece yarısından itibaren geçerli, benzine zam geldi

Araç sahiplerine kötü haber geldi. Son dakika haberine göre, bu geceden itibaren geçerli olmak üzere benzine 21 kuruş zam geldi.

Son dakika haberi: Otomotivde ÖTV oranlarına zam geldi

Motor silindir hacmi 1600 ile 2000 arasında olan araçlarda yüzde 60 olan ÖTV oranı yüzde 80'e çıktı. 2000 motor üstü araçlarda yüzde 100 ile yüzde 160 arasında olan ÖTV oranı yüzde 130 ile yüzde 220'ye çıkarıldı.

Otomotive ÖTV şoku: Yüzde 227’ye yükselerek açık ara dünya rekoru kırıldı

Otomotiv sektöründe geçtiğimiz günlerde yapılan ÖTV zammı ile birlikte otomobil vergisi yüzde 227’ye yükselerek açık ara dünya rekoru kırıldı.

Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri bugün itibarıyla başladı.

Uykusuz Dergisi, ÖTV zammını kapağına taşıdı

Uykusuz Dergisi, araçlara gelen Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammını kapağına taşıdı.

ÖTV zammının ardından flaş gelişme! Taşıt ve araç kredilerde yüzde 30'luk azalma

Araçlarda ÖTV'ye yapılan fahiş zamların ardından taşıt kredilerinin aranmasında da yüzde 30'luk bir azalma gerçekleşti.

Otomotivde ÖTV zamlandı, ikinci el araba fiyatları yine fırladı! Vatandaş bu haberle yıkıldı

Otomotivde ÖTV'ye büyük zam yapılmasının ardından ikinci el araba fiyatları son bir haftada yüzde 8 oranında artış gösterdi.

Kredi çeken çekeneydi şimdi ödeme zamanı… Garson hesabı getiriyor

Korona virüs salgınıyla birlikte binler aile ekonomik olarak zor duruma düşerken, kredi çekmeye yönlendirildi. Kamu bankalarının sunduğu kredi paketlerinden nisan ayında yararlananlar için ödemesiz dönem bu ay bitiyor. Salgında ikinci dalga endişeleri giderek artarken, milyonlarca vatandaş kredi taksitlerini nasıl geri ödeyeceğini kara kara düşünüyor.

Koronayı bahane ettiler, yüzde 382 arttı

Özel hastanelerin pandemi sürecini bahane ederek ameliyathane kullanma ücretini 4 katına varan rakamlara artırması vatandaşın tepkisini çekerken söz konusu hastaneler hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Benzine indirim bekleniyor

Benzinin pompa fiyatına bu gece yarısı itibarıyla 11 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Binlerce ürüne ek vergi gelmişti ikinci dönem başlıyor

4 bin 720 ürüne getirilen ilave gümrük vergisinden, 2 bin 969 tanesinin süresi 30 Eylül itibarıyla dolacak. Bin 636 ürün için getirilen ilave gümrük vergileri ise 1 Ekim’den itibaren azaltılarak uygulanacak.

Dolar, euro ve altın neden durdurulamıyor? Neden her şey zamlanıyor? Ünlü ekonomist Mahfi Eğilmez açıkladı

Ünlü Ekonomist Mahfi Eğilmez, yazdığı son ekonomi analizinde olar, euro ve altındaki aşırı yükselişin nedenlerini açıkladı. Eğilmez, “Faizi yükseltmiyor gibi yaparak yükseltmek, doğrudan yükseltmek gibi etki yaratamadığı için, faizle kontrol edilebilecek kuru, rezervleri harcayarak kontrol etmeye çalışıyoruz” dedi.

Flaş... TÜİK doğalgaz ve elektriğe gelen zam oranlarını açıkladı

TÜİK'ten yapılan son dakika açıklamasına göre geçen yılın bu dönemine göre elektrik yüzde 32.3, doğalgaz ise yüzde 34.7 oranında zamlandı.

83 bin anneye doğum yardımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yarın itibariyle belirlenen 83 bin anneye 36,7 milyon lira doğum yardımı yapılacağını duyurdu.

Yandı vatandaş ağlayanı yok! Ayçiçek yağına ne kadar zam geldi biliyor musunuz?

Her ürüne yapılan zamlardan sonra vatandaş ne yapacağını şaşırdı. En ucuz ürünü bulmak için market market dolaşıp promosyon ürünlere bakan vatandaşlar "Yeter artık" diyerek isyan etti.

Eczanelerde ilaç kalmadı. İlaç fiyatlarına büyük zam yolda

Anadolu Eczacı ve Depocular Derneği Başkanı Onur Tokel, "Kalp ve lösemi başta olmak üzere pek çok ilaç yine yoka girdi. Bırakın eczaneye eşe dosta verecek ilaç bulamıyoruz." diyerek Şubat zammı öncesi piyasadaki baskının arttığını dile getirdi.

Flaş flaş flaş... Son dakika: Benzin ve motorine yine zam geliyor

Son dakika bilgisine göre benzin ve motorine bu gece yarısı itibarıyla yine zam gelecek. Benzine 16 kuruş, motorine (dizel) 22 kuruş zam yapılacağı öğrenildi.

Ekmeğe 'sessiz-sedasız' zam! 10 ay sonra kabul edildi

Ekmeğe yüzde 20 zam talebi 10 ay sonra sessiz sedasız kabul edildi. 200 gram ekmek 1.50 TL’ye, 240 gram 1.75 TL’ye çıktı.

Ejder meyvesiz ekmek 2 TL oldu. Sadece undan yapılıyor

Un fiyatlarına gelen yüzde 30'u aşkım zammın ardından ekmek fiyatları da sonunda zamlandı. Ekmek fiyatlarının bazı yerlerde 2 TL'yi bulmasının ardından ise akıllara "Ejder meyveli smoothie" tartışmaları geldi.

Benzine indirim bekleniyor

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 12 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Vergi, harç ve trafik cezaları hepsine zam geliyor. İşte 2021 yılında uygulanacak zamlar

Her yıl ekim ayında belirlenen yeniden değerleme oranı belli oldu. Bu kapsamda MTV, harçlar, trafik cezaları başta olmak üzere devletin vatandaştan toplayacağı vergi ve cezalara 2021 yılında gelecek zam oranı açıklandı. Yeni yılda vergi, harç ve trafik cezalarına yüzde 9.11 zam gelecek.

Araç sahiplerine kötü haber. Dün 16 kuruş zam gelen motorine bir zam daha

Bu gece yarısında itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 10 kuruş zam yapılması bekleniyor. Motorine dün de 16 kuruş zam gelmişti.

Milyonlarca emekliyi ilgilendiren maaş teklifi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyinde olması gerektiğini söyledi.

Benzine büyük zam geldi. Araç sahiplerine kötü haber

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından geçerli olmak üzere 19 kuruş zam yapıldı.

Vatandaş istasyonlara koştu! Benzine büyük zam geliyor

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 37 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Zamla birlikte benzinin litre fiyatı 7 lirayı aşacak.

Benzinin ardından bir zam da motorine geldi

Motorinin litre fiyatına yarından itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam gelmesi bekleniyor.

2021 asgari ücret kaç TL olacak? 2021'de asgari ücrete ne kadar zam gelecek?

Yıl sonunun yaklaşmasıyla birlikte asgari ücret ile çalışan vatandaşların merak ettiği konu asgari ücrete gelecek olası zam oranı oldu. Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon beklentisi ve refah payı asgari ücret zammını ne kadar etkileyecek?

Valilik açıkladı: Ekmeğe haksız zam yapıldı

İstanbul Valiliği, şehirde bin 571 fırının ekmeğe haksız zam yaptığını ve 2 TL'den sattığını açıkladı.

Akaryakıta sessiz sedasız zam yapılmış. Araç sahiplerine kötü haber

Türkiye’nin pazar payı açısından önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, cuma gününü cumartesiye bağlayan gece yarısı benzin ve motorine, TÜPRAŞ çıkış fiyatları değişmemesine karşın bir-iki kuruş düzeyinde zam yaptığı ortaya çıktı.

Emeklilerin 2021 yılı maaş zammı belli oldu, SGK,Bağ-Kur emeklisi ne kadar maaş alacak

Merkez Bankası tarafından yayınlanan beklenti anketi sonuçları ve TÜİK’in Tüketici Fiyat Endeksi açıklamalarına göre, emeklilerin yeni yılda en az yüzde 6, 35 zam alması kesinleşirken bu oranın yüzde 8’lere çıkması bekleniyor. Peki 2021 emekli maaş zam oranları ne kadar? 2021’de emekli ne kadar maaş alacak? 2021 SSK ve Bağkur emekli maaşları ne kadar?

İstanbul’da ulaşım zamları ertelendi

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla pandemi sürecinde yaşanılan ekonomik zorluklar göz önüne alınarak 2021 yılı başında yapılması planlanan zamların ertelendiği duyuruldu.

Kahve fiyatlarına fahiş zam! İşte sebebi

Kahve fiyatlarına son bir ayda yüzde 100' e yakın zam geldi. Brezilya'daki olumsuz hava koşulları nedeniyle fiyatların arttığı iddia ediliyor. Vatandaşlar...

Şahlanan ekonomi vatandaşa uğramadı. AKP, işçi- memur ve emekliyi sefalete düşürdü

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mehmet Balık, “Dar gelirlinin kullandığı banka kredisi 19 yıl önce 6,3 milyar lira iken, haziran sonu itibariyle 874 milyar liraya yükseldi. İşçi, memur ve emekli AKP döneminde borca battı" dedi.

Memur ve emekliler dikkat! İşte alacağınız zam... Sadece 2 ay kaldı..

Enflasyon oranındaki yükseliş arttıkça memur ve emeklinin yılbaşında alacağı maaşa da enflasyon farkı gelmiş oluyor. Şu anda enflasyon farkı yüzde 6.72 oldu....

Kirada ‘ara zam’ oyunu

Kiralık ev fiyatlarındaki fahiş artış sonrası kimi mülk sahipleri fırsatçılık peşine düştü. Yılda bir kere zam yapılabildiği halde ‘ara zam’ isteyenler, ya da ‘yasal oranın üzerinde kira artışı’ yapanlar arttı. Eğer kiracı 5 yılı geçtiyse, bu defa ‘Kir...

Sağlık çalışanlarına toplu zam, bütçe sonrası

Tüm sağlık çalışanlarının maaşında artış sağlayacak olan ek ödeme çalışması bütçe görüşmelerinden sonraya ertelendi.

Elektrik faturasına dikkat

Ocakta gelen zamlı faturalar tüketicinin kafasını karıştırdı. EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, 1 Ocak’tan itibaren geçerli elektrik tarifelerinin aralık ayı...

Metal işçisine net 3 bin 554 lira zam

Metal sektöründe 130 binden fazla çalışanı ilgilendiren ve Türkiye’nin dev sanayi tesislerini kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlandı.

Trendyol'dan zam açıklaması

Trendyol, 2022 yılı içerisinde, bir taşıyıcı iş ortağının faaliyet gösterdiği süreye bağlı olarak taşıdığı paket sayısına göre toplam hakedişinin aylık en az...

AK Partili Akbaşoğlu açıkladı! Tarih belli oldu: 1 Temmuz'da memur ve emeklilere zam

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Değerlendirmeler yapılarak 1 Temmuz’da memur ve emeklilere maaş artışı olacak. Bu bağlamda asgari ücretli...

Bakan Bilgin: Asgari ücrete ek zam gündemimizde değil

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, iklim değişikliğiyle mücadele ve iklim değişikliğinin ekonomiye etkisini en aza indirmek amacıyla düzenlenen...

BES şirketleri danışmanlık hizmeti vermeli

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman, emeklilik şirketlerinin yatırım danışmanlık hizmeti vermesi gerektiğini belirterek, şirketlerin yatırım...

İstanbul'da suya zam

Son dakika haberine göre İSKİ'nin talebiyle olağanüstü toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) meclisinde oylamaya sunulan zam teklifi, AK Parti...

İstanbul’da toplu taşıma zamlandı

İstanbul’da toplu taşıma ücretlerine yüzde 40 zam yapıldı. Tam bilet 5.48 liradan 7.67 liraya, taksi açılış ücreti 7 liradan 9.8 liraya çıktı. Taksiler için...

İstanbul'da toplu ulaşıma zam

UKOME'nin aldığı karar gereğince İstanbul'da toplu ulaşıma yüzde 40 zam yapıldı. Elektronik bilet 7.67 lira olurken taksimetre açılışı 9.8 lira, kısa mesafe...

İstanbul'da taksimetre güncelleme kuyruğu

Yüzde 40‘lık toplu ulaşım zammının ardından taksimetrelerini güncelletmek için servise giden taksiciler uzun kuyruklar oluşturdu.

Kırmızı ette zam tartışması

Et fiyatlarına zam olacak tartışması Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Başkanı Nihat Çelik ile Kasaplar Federasyonu...

Kira artış oranları belli oldu

Nisan ayında enflasyonun yüzde 69,97 oranında gelmesiyle birlikte kiralara yapılacak zam da yüzde 34.46 oldu.

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


21:56 büyük