hisse Haberleri

Norveç Varlık Fonu hisse satacak

Norveç Varlık Fonu 5.9 milyar dolarlık petrol hissesi satacak.

Fenerbahçe borsanın şampiyonu oldu

Fenerbahçe, yüzde 42,4 ile Borsa İstanbul'da geçen ay yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu.

Varlık Fonu, Borsa İstanbul'un hisselerine talip!

Türkiye Varlık Fonu (TVF) Genel Müdürü Zafer Sönmez, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’nın (EBRD), Borsa İstanbul’daki yüzde 10’luk hisselerinin tamamını satın almak istediklerini söyledi.

İtalyan Unicredit Yapı Kredi’den çıkıyor mu?

Yapı Kredi Bankası'nın büyük hissedarı İtalyan şirket Unicredit, payını satarak bankadan çıkıyor. Koç Holding'in hisselerini geri alacağı konuşuluyor.

Anlaşmalar imzalandı! Resmen sona erdi

UniCredit ve Koç Topluluğu, Yapı Kredi ve Koç Finansal Hizmetler’deki payların devirleri ile aralarındaki ortaklık sözleşmesinin feshini kapsayan anlaşmaları imzaladı.

VakıfBank’tan hisse devri açıklaması

VakıfBank’tan Hazine ve Maliye Bakanlığı’na hisse devriyle ilgili imzalanan Cumhurbaşkanlığı kararı için KAP’a açıklama yapıldı. Açıklamada, hisse devrinin SPK hükümlerine uygun yapılacağı belirtilirken, söz konusu işlemlerin bir hafta içinde biteceği bildirildi.

Dow Jones'tan ticaret anlaşması rekoru

ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkan Yardımcısı Liu He, Beyaz Saray'da düzenlenen törenle ABD-Çin birinci faz ticaret anlaşmasına imza attı. İmzaların ardından ABD'de endekslerde yükselişler gözlemlendi. Dow Jones rekor kırdı.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün hisselerinin devri ‘satış değil’

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve bağlantı yollarının hisselerinin satışıyla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Yapılan açıklamada yüzde 51’lik hisse devrinin ‘Satış anlamına gelmediği’ belirtildi.

Döviz bürosu hissedarlarına mali güçlerini belgeleme zorunluluğu

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, ortakları yeterli mali güce sahip olduğunu belgeleyemeyen döviz bürolarının kuruluş, faaliyet ve devirlerine ilişkin başvurular reddedilecek

ABD'li dev Türkiye'deki hisselerini satıyor!

ABD’li finans devi Starr Companies'in, Türkiye’de kurulu Dubai Group Sigorta’daki paylarını ortağı Oman Insurance'a devredeceği iddia edildi.

Renault hisseleri yardım haberiyle yükseldi

Fransız otomobil üreticisi Renault'a devletin 5 milyar euro mali yardım yapacağına ilişkin beklentiler şirketin hissesine prim yaptırdı.

İşte virüs zamanında zirve yapan şirket: Hisseleri tavan yaptı!

Hisselerindeki yüzde 69,8'lik artışla Trabzonspor, Borsa İstanbul'da geçen ay yatırımcısına en fazla kazandıran spor şirketi oldu...

Asya borsaları haftaya yükselişle başladı

Asya borsaları yeni haftaya Şanghay öncülüğünde artışla başladı.

Dünyanın önde gelen futbol kulüpleri ilk yarıda yatırımcısına kaybettirdi

Dünyanın önde gelen 7 futbol kulübü yılın ilk 6 ayında hisse senedi piyasalarında yatırımcısının yüzünü güldürmedi. Portekiz kulübü SL Benfica'nın hisseleri yüzde 38,6 değer kaybetti.

Facebook hisseleri rekor düzeyde

Sosyal medya platformu Facebook’un hisseleri, şirketin TikTok benzeri uygulamasını yakında kullanıma açacağını açıklamasının üzerine yüzde 6.0’dan çok sıçramayla tüm zamanların en yüksek düzeyine yükseldi.

Erdoğan'ın açıklamaları sonrası Petkim ve Tüpraş hisseleri uçuşa geçti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Cuma bir müjde vereceğiz' açıklaması sonrası, borsada hareketlilik gözlendi. BIST yüzde 2'yi aşan primle 1,115 seviyesine yükselirken PETKİM hisseleri 4.23 liraya, TÜPRAŞ hisseleri 86.80 liraya yükseldi.

Aras Kargo'da hisse artışı tamamlandı

Aras Kargo'nun, 2013 yılından bu yana yüzde 25 hissesine sahip olan Austrian Post ile hisse payının artırılması yönünde mutabakat yapıldı.

Borsa İstanbul'un kazandıranı Fenerbahçe oldu

Ağustosta, Fenerbahçe yüzde 90,8'lik getiriyle açık ara en çok kazandıran spor şirketi olurken, yükseliş trendini de üst üste beş aya çıkardı.

Yabancılar Borsa'da 5.9 milyar dolarlık hisse sattı

Yabancı yatırımcılar Borsa İstanbul hisse senedi piyasasında ağustos ayında net 817 milyon dolar satış yaparken, yıl başından bu yana yaptıkları satışlar 5.9 milyar dolara yükseldi.

Elon Musk konuştu çöküş başladı. Böylesi başına gelmedi

Elon Musk'ın salı günü yapılan Battery Day etkinliğindeki konuşmasının ardından Tesla'nın değeri 65 milyar dolar kaybederek 354 milyar dolara kadar geriledi.

Turkcell'in söz hakkı Türkiye Varlık Fonu’na geçiyor

Türkiye Varlık Fonu, Turkcell'in hisselerinin yüzde 26.2'sini satın alarak şerketin ana hissedarı olmasıyla sonuçlanacak hisse devri işlemleri için tüm izinler alındı.

Çinli dev şirketten ABD'de halka arz

Çinli varlık yönetimi devi Lufax, ABD halka arz için başvuruda bulundu.

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da açılışta BIST 100 endeksi, 2,12 puan ve yüzde 0,18 değer kazanarak 1.213,64 puana yükseldi.

Serme Piyasası Kurulu açıkladı. Finans devlerinin hisse oyunu affedilmedi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 27 kuruma "açığa satış" işlemi nedeniyle para cezası uygulandığını açıkladı. Toplamda 5 milyon 659 bin 965 TL para cezası uygulanan şirketler arasında Garanti, Yapı Kredi, Vakıf Katılım, Oyak ve QNB bilinen isimlerin olması da dikkat çekti.

Alibaba, BigBasket’teki hisselerini Tata Group’a satıyor

Alibaba, Hindistan’ın en büyük online süpermarketi BigBasket’teki tüm payını Tata Group’a satıyor. Tata Group yüzde 80 oranındaki hisse için 1,3 milyar dolar ödeyecek.

Elon Musk'tan endişe veren uyarı

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, çalışanlarına yaptığı uyarıda, “Kârlılığımıza baktığımız zaman, geçen sene yüzde 1 ile çok düşük olduğunu görüyoruz. Yatırımcılar gelecekteki kârlılığımıza çok fazla inanıyor. Eğer bunun gerçekleşmeyeceği sonucuna varırlarsa hisselerimiz bir anda balyoz altında kalan sufle gibi çakılabilir" ifadelerini kullandı.

Sosyal medya, borsa manipülatörleri için avlanma alanına döndü

Son bir yılda sermaye piyasalarına hızla artan ilgi, manipülatörlerin iştahını kabartırken, sosyal medya ve mesajlaşma uygulamaları, piyasa dolandırıcılarının bireysel yatırımcıları tuzaklarına çektikleri avlanma alanına dönüştü.

Salgında firmalar halka arzla kazandı

Küresel halka arzlar, 2020'de bir önceki yıla göre yüzde 19 artarak 1.363'e, halka arzlardan elde edilen gelirler de yüzde 29 yükselişle 268 milyar dolara ulaştı.

Suudi petrol şirketi Aramco'nun hisse satışı için görüşmeler yapılıyor

Suudi Arabistan'ın dev petrol şirketi Aramco'nun hisse satışı üzerinde görüşmeler yapıldığı bildirildi.

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


22:00 büyük