para Haberleri

Ekonomideki kanamayı IMF durdurur

Ege Cansen, ‘IMF ile anlaşma yapılırsa döviz stabil hale gelir’ dedi. Borçları çevirmek için yurtdışından yüksek faizli borç alındığını söyleyen Cansen, sürdürülemez olan bu durumu bir hastanın kanama geçirmesine benzeterek, çözüm için IMF’yi işaret etti.

Dolar ne kadar oldu? (20.05.19)

Dolarda gözlenen güçlü seyir ve Türkiye-ABD ilişkilerine yönelik endişelerle dolar/TL yeni haftanın ilk işlem gününde de 6 seviyesinin üzerinde seyrini sürdürüyor.

Bitcoin 10 bin doların altında

Kripto para birimleri piyasalarına yönelik gelişmelerin ardından hafta sonu dalgalı bir seyir izlenen Bitcoin fiyatı, Pazar günü 10 bin dolar üzerindeki seyrini korurken, Pazartesi günü TSİ 08:34'te 9,996 bin dolarla yeniden 10 bin doların altına geriledi.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, ekim toplantısının ardından merakla beklenen faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, haftalık repo faizini yüzde 16,5'ten yüzde 14'e indirdi.

90 günde 10 puan indirim

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu (PPK) dün yaptığı toplantıda politika faizini yüzde 16.50’den yüzde 14’e indirdi.

Servis sürücülerine 1 buçuk milyon para cezası

İstanbul Valiliği, 16 Ekim-15 Kasım tarihleri arasında servis sürücülerine yönelik gerçekleştirilen denetimlere ilişkin açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, "İstanbul’daki toplam 5 bin 192 denetim neticesinde 3 bin 887 adet cezai işlem uygulanmış olup 1 milyon 571 bin 196 lira para cezası kesilmiştir" denildi.

Dolar/TL, 5,7660 seviyesinde alıcı buluyor

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 5,7660'tan işlem görüyor.

Merkez Bankası'ndan bir faiz indirimi daha

Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını (politika faizi) 200 baz puan düşürerek yüzde 14'ten yüzde 12'ye çekti.

"2 kentilyon parayı alıp birilerinin cebine koyacak"

2020 bütçe görüşmelerinde konuşma yapan CHP İstanbul milletvekili Ali Şeker, şehir hastaneleri için "Gelecek kuşakların hayalleri çalınıyor, Bu kamu-özel ortaklıkları geleceğimizden 2 kentilyon parayı alıp birilerinin cebine koyacak, eski parayla 2 kentilyon" dedi.

AB, avronun 21'nci yılında para birimini güçlendirmeye odaklanıyor

Avrupa'da ortak para birimi avroya geçişin yıl dönümü 1 Ocak'ta kutlanıyor. AB üyesi 19 ülkede yaklaşık 340 milyon Avrupalı'nın para birimi avro,"ekü" ve "euro" olarak da adlandırılıyor.

ECB para politikası stratejisini gözden geçiriyor

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde "Ekonomilerimizde köklü değişiklikler olurken, Avrupalıların en iyi yararına olacak şekilde görevimizi yapmak için bir strateji incelemesinin zamanı geldi" dedi.

Devletin paraları kimlere gidiyor, nereye harcanıyor?

Türkiye’de bazı müteahhitlerle yapılan kamu-özel işbirliği projelerine milyarlarca liralık ödenekler ayrılırken, 2020 için sadece karayollarındaki projelere ayrılan ödenek TÜBİTAK’a ayrılan ödeneğin iki katından fazla.

Dolarda faiz hareketliliği!

Merkez Bankasının faizi 50 baz puan indirmesinin ardından gece 6,10 seviyesinin üzerini gören Dolar/TL, 6,09 seviyesine gelerek yatay seyir izlemeye başladı.

Rekabette kurallar değişiyor

Hükümet, şirketlerin tekel oluşturmalarını önlemek, rekabet kurallarına uymalarını denetlemek için var olan kurallar bütününü değiştiriyor.

Yabancılar 5 kilogram işlenmemiş altın getirebilecek

Yurda giriş tarihinde 18 yaşını doldurmuş olan yolcuların beraberlerinde bir takvim yılı içerisinde en fazla 5 kilogram ağırlığında kendilerine ait olan standart işlenmemiş altını yurda getirmeleri serbest olacak.

Kripto para piyasa hacmi 26 milyar dolar daraldı

Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün etkisiyle, küresel kripto para piyasaları 26 milyar dolar birden daraldı.

IMF'den İtalya açıklaması

IMF'nin raporuna göre, İtalya ekonomisinin, Kovid-19 salgının etkisiyle bu yıl yüzde 0,6 küçüleceği, 2021 ve 2022 yıllarında ise yüzde 0,8'er büyüme göstereceği tahmin ediliyor.

İşletmelere komisyon desteği verdi

Param POS üzerinden banka kartları ve kredi kartlarıyla yapılan tek çekim işlemlerde komisyon oranı yüzde 0.99’a düşürüldü.

80 ülke IMF'den korona yardımı istedi

IMF Başkanı Kristalina Georgieva korona virüs nedeniyle yaklaşık 80 ülkenin kendilerinden yardım talebinde bulunduğunu açıkladı.

IMF: Covid-19 salgını küresel durgunluk getirecek

Uluslararası Para Fonu, Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak nitelendirdiği Covid-19 salgınının 2020 yılında küresel durgunluğa neden olacağı ve bu durgunluğun 2008-2009 küresel finansal krizi tarafından tetiklenen durgunluktan daha kötü olabileceği uyarısı yaptı.

Korkut Boratav: Para basılması enflasyona neden olmaz

Korona virüsünün ekonomiye etkilerini azaltmak için sağlık sistemine ve emekçilere bütçe ayrılması gerektiğini dile getiren Prof. Dr. Korkut Boratav, para basılması durumunda talep düştüğü için enflasyon olmayacağını ifade etti.

1000'er liralık destekten kimler faydalanabiliyor?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyacı olan ailelere verilecek nakdi yardıma başvurular başladı. Peki, kimler başvuru yapabilecek? İşte detaylar...

25 milyon dolar çaldı, onu fark edince iade etti

Çin'de faaliyet gösteren Lendf.me platformundan 25 milyon değerinde kripto para çalmayı başaran hacker, önemli bilgilerinin deşifre olmasının ardından çaldığı parayı iade etti.

Servis ücretleri geri alınabilecek mi?

Hukukçular, korona virüs salgını nedeniyle aileler tarafından ücreti verilen ancak hizmeti alınmayan kalemlerin, geri tahsil edilebileceğini açıkladı.

CHP'li isimden çok konuşulacak iddia: Krediler, vatandaşlara ulaştırılmıyor

Cumhuriyet Halk Partisi eski milletvekili Özkan Yalım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kamu bankaları tarafından vatandaşlara verileceğini duyurduğu 10 bin TL’lik kredilerin, başvurulara rağmen vatandaşa verilmediğini söyledi.

Korona virüs salgınından sadece o 3 ülke kazançlı çıktı

Koronavirüs salgınında Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore'nin para birimlerinin değerinde artış gözlemlendi. 3 ülkenin salgınla hızlı başa çıkıp, mücadelede başarı elde etmeleri bu kazançta etkili oldu.

Resmen duyurdular! Bankalara süre tanındı...

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankaların Aktif Rasyosu (AR) hesaplama kapsamına ilişkin ayrıntıları paylaştı. Buna göre, mevduat toplamı 5 milyar TL'nin altında kalan bankalara 31 Aralık 2020'ye kadar düzenlemeye uyum için süre tanındı.

M3 para arzı arttı

En geniş tanımlı para arzı M3, geçen hafta yüzde 2,13 artışla 3 trilyon 25 milyar liraya yükseldi.

Çok konuşulacak iddia: Varlık Fonu'ndan şahıslara para mı aktarıldı

CHP'li Erdoğan Toprak, Türkiye Varlık Fonu’nun (TVF) borcunun 2018 yılında ikiye katlandığını; fon bünyesinde kullandırılan 641 milyar TL tutarındaki avans ve kredinin 500 milyar TL’sinin şahıslara verildiğini ifade etti. Bu şahısların kim ve kaç kişi olduğunu sordu.

Korona fırsatını açıkladı: 1 dolara hava yolu şirketi sahibi olabilirsiniz

Mısırlı milyarder yatırımcı Naguib Sawiris, korona virüsü salgınının fırsatları da beraberinde getirdiğini söyledi. Sawiris, 1 dolara hava yolu şirketi sahibi olunabileceğini söyledi.

IMF Başkanı'ndan küresel ekonomi uyarısı

Uluslararası Para Fonu IMF Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ekonomik tahminlerin daha da düşürebileceğini söyledi. Georgieva ayrıca, ABD ile Çin’e koronavirüs salgınında ekonomik toparlanmayı zayıflatabilecek bir ticaret savaşını alevlendirmeme uyarısında bulundu.

IMF Başkanı'ndan Almanya açıklaması

IMF Başkanı Kristalina Georgieva, "Almanya Avrupa'yı istikrara kavuşturmak için daha fazlasını yapabilir" açıklamasında bulundu.

M3 para arzı arttı

En geniş tanımlı para arzı M3, geçen hafta yüzde 1,91 artışla 3 trilyon 99,1 milyar liraya yükseldi.

Anket sonuçları açıklandı: Ruslardan tatil sorusuna yanıt

Rusya'da gerçekleştirilen bir araştırmada, yurt dışında tatil yapmak isteyen Rusların oranı ortaya konuldu.

Bitcoin 10 bin dolar barajını aştı

Kripto paranın yükselen yıldızı Bitcoin, pandemi salgın nedeniyle krize giren ülke ekonomilerine rağmen yükselişe geçti. Kripto para bitcoin 10 bin dolar barajını aştı.

Bankada parası olanlar dikkat: Süre uzatıldı

Korona virüs salgını süreci ve alınan önlemler nedeniyle, 2019 yılı itibarıyla zaman aşımına uğrayan mevduat için son başvuru tarihi uzatıldı.

Ekonomist Mahfi Eğilmez'den dikkat çeken analiz: Merkez Bankası para basmalı mı?

Ekonomist Mahfi Eğilmez son zamanların ekonomide en çok tartışılan konulardan biri olan 'Merkez Bankası para basmalı mı?' sorusuna yanıt veren bir analiz kaleme aldı.

Dünya için kritik uyarı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ülke ekonomilerine ilişkin bu ay yapacakları büyüme tahminlerinin bir önceki tahminlerden daha kötü olduğunu belirterek, "Ülkelerin birçoğuna ilişkin tahminlerimizi aşağı yönlü revize ederken, az sayıda ülke için yukarı yönlü revizyon yapacağız." dedi.

Bakan açıkladı: Tam 43.6 milyon lira

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ilk çeyrekte 35 bin 370 parti ürünü denetlediklerini, 2 bin 798’inin uygunsuz, 525’inin de güvensiz bulunduğunu duyurdu. Pekcan, söz konusu ürünler için 43,6 milyon lira ceza kesildiğini açıkladı.

İran'ın tarihi rekor kıran dolarla başı dertte

İran'da dolar tarihi seviyenin üstüne çıkarak 20 bin tümeni geçerken hükümet ise yükselişi önlemek için ihracatçılara elde ettikleri dövizi ülkeye getirmeleri için baskı yapıyor.

M3 para arzı arttı

En geniş tanımlı para arzı M3, geçen hafta yüzde 1,38 artışla 3 trilyon 134,6 milyar liraya yükseldi.

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği'ne ilişkin esaslar Resmi Gazete'de

Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun uyarınca Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği'nin organları, görev ve yetkileri ile çalışma ilke, usul ve esasları belirlendi.

Paratiroid hormonu yerli ve milli olarak üretildi

Türkiye’de ilk kez yerli ve milli olarak biyobenzer parathormon üretildi. Türkiye’nin her yıl yaklaşık 16 milyon lira harcadığı bu hormon, paratiroid hormon eksikliklerinde, özellikle kadınlarda menopoz sonrası gelişen kemik kayıplarında, kemik ve kıkırdak aşınmalarında, iyileşmeyen kırıklarda fayda sağlıyor. Dünyada bir kutusu yaklaşık 3 bin 200 dolara satılan bu hormon, biyobenzer olması nedeniyle vücuttaki doğal parathormonunun kopyası niteliğinde.

Kripto paraların en büyük 100’den 61’i düştü

Covid-19 pandmesinin ardından genel yükselişin etkin olduğu kripto para piyasalarında son 24 saatte en büyük 100 birimin 61’i geriledi. Bu gerileme dalgası ilk 10 birimden sekizini etkiledi.

Altın alacaklar dikkat! Uzman isim açıkladı: Elinizi çabuk tutun

Korona virüs salgınında, ikinci dalga endişesi ile birlikte altın fiyatlarının yükselebileceği aktarıldı.

Para ile ilgili yeni araştırma: Bir önceki yıl göre önemli artış gösterdi

ABD'de yapılan araştırmaya göre para gerçekten mutluluk getiriyor.

Uzmanlar uyardı: Kripto paraya yatırım yapacaklar dikkat

Sanal paranın yeni tip korona virüs sürecinde dünyada yatırım ve ödeme aracı olarak yaygınlaşması gözlerin dünyada kripto para hukukuna ve miras olarak bırakılması meselesine çevrilmesini sağladı.

Türkiye'nin rakamları açıklandı: 78 milyar liralık milli servet harcandı

Sağlık Bakanlığı verilerinden derlenen bilgilere göre, Türkiye'de son 1 yılda sigara 78 milyar TL harcandı.

Kripto piyasalarında hacimler düştü

En yüksek hacimli kripto para birimi Bitcoin’deki iniş-çıkışların yılın en düşük düzeylerine gerilemesinin de etkisiyle, kripto para piyasalarında işlem hacimleri de düştü.

Bitcoin 9,200 doların altına döndü

Kripto para piyasalarında yeniden yükselen satış dalgasıyla, son 24 saatte 100 birimden 73’ünün değeri düşerken, Bitcoin de yeniden 9,200 doların altına çekildi.

Kripto para piyasasında son gün

Kripto para piyasalarındaki genel satış dalgasına bağlı olarak, son 24 saatte en büyük 100 birimin 75’i gerilerken, ilk 10 birimden 8’i gerileyenler arasındaydı.

SGK’dan toplu para alabilirsiniz, İşte şartlar…

Emekli olamayacak vatandaşlar için SGK'dan toplu para ödemesi açıklaması geldi. Emekli olmak için gerekli olan gün sayılarını doldurmuş ancak yaş şartını doldurmamış vatandaşlar, SGK’dan toplu para ödemesi alabilecek.

Bitcoin yeniden 9,200 doların altına indi

Kripto para piyasalarında işlem hacminde daralma sürerken, son 24 saatte en büyük 100 birimin 57'si gerilerken, aralarında Bitcoin’in de bulunduğu ilk 10 birimden 9’u da gerileyenler arasındaydı.

M3 para arzı arttı

En geniş tanımlı para arzı M3, geçen hafta yüzde 0,36 artışla 3 trilyon 158,9 milyar liraya yükseldi.

IMF'den ABD ekonomisi için kritik tahmin

Uluslararası Para Fonu (IMF), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle ABD ekonomisinin bu yıl yüzde 6,6 daralacağını öngördü.

IMF/Georgieva’dan G20 ülkelerine işbirliği çağrısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Covid-19 pandemisinin olumsuz etkilerine karşı G20 ülkeleri arasında işbirliği çağrısı yaptı.

Dünyaca ünlü banka tarih verip, duyurdu: Altında tarihi rekor an meselesi, yatırım yapan köşeyi dönecek

Citigroup analistlerinin raporunda dolar cinsinden altında olası bir rekorun "sadece an meselesi" olduğu belirtildi. Altın fiyatları, gevşek para politikaları, düşük faizler ve ETF'lere rekor girişler gibi faktörlerden destek buluyor.

Son dakika haberi: Araç muayene ücretlerine zam! Ne kadar oldu?

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, araç muayene ücretlerine yüzde 22.5 zam yapıldığını açıkladı. TÜVTÜRK'te yayınlanan rakamlar da Yokuş'un paylaştığı verileri onayladı.

Merkez Bankası rezervleri eridi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) toplam rezervleri geçen hafta 577 milyon dolar azalarak 89 milyar 459 milyon dolara geriledi.

Son dakika haberi: Araç muayene TÜVTÜRK ücretlerine zam! Ne kadar oldu?

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, araç muayene ücretlerine yüzde 22.5 zam yapıldığını açıkladı. TÜVTÜRK'te yayınlanan rakamlar da Yokuş'un paylaştığı verileri onayladı.

Bitcoin 11 bin doları da aştı

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, hızlı bir toparlanmayla Pazartesi günü yeniden aştığı 10 bin dolar sınırının ardından, yeni günde de 11,005.84 dolara ulaştı. Bitcoin, 28 Temmuz 2019’da 9,530.99 düzeyinde tutunurken, bu yılın zirvesini 10,380.03 dolar ie 13 Şubat’ta, dip düzeyini de 5,140.75 dolar ile 12 Mart’ta gördü.

Yatırımcıların aradığı isim konuştu: 28 bin dolara doğru ilerliyor

Amerikalı gazeteci Max Keiser, Bitcoin'in 28 bin dolara doğru ilerlediğini açıkladı.

Bitcoin 12,000 dolar sınırında

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 2.34 artışla 11,991.97 dolara yükselerek 12,000 dolar sınırına ulaştı. Bitcoin’in piyasa hacmi 220 milyar doları aşarak 221.32 milyar dolara ulaştı. Bitcoin’in 12 bin doları aştığı 2 Ağustos Pazar günü toplam piyasa hacmi de 221.95 milyar doları gördü.

Son dakika haberi: Benzine yine zam geliyor

Son dakika bilgisine göre benzine bu akşam itibarıyla 23 kuruş zam gelecek.

Kimse konuşmuyor ama acı gerçek bu! Rakam 2 milyona dayandı

Koronavirüs pandemisi sonrası hem işveren hem işçi büyük yara alırken, ücretsiz izne çıkarılan işçi sayısı 2 milyona yaklaştı. İŞKUR verilerine göre ücretsiz izne çıkarılan 1.9 milyon işçiye 3.6 milyar lira ödeme yapıldı.

Bitcoin 12,200 doların üzerine yükseldi

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 3.72 artışla 12,271.66 dolara, piyasa hacmi de yaklaşık 8.2 milyar dolarlık artışla, 218.31 milyar dolardan 226.58 milyar dolara yükseldi.

Araç sahibi olan herkesi ilgilendiriyor: Geri ödenecek...

Trafik kazası yaptıktan sonra aracını tamir ettiren ve bu nedenle aracı değer kaybına uğrayan araç sahiplerinin, değer kaybını telafi edileceği belirtildi.

Bitcoin yeniden 12 bin dolar sınırında

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 1.25 artışla 11,882.54 dolara yükseldi; böylece, piyasa hacmi de 216.44 milyar dolardan 219.42 milyar dolara çıktı.

Bitcoin 11,500 doların üzerinde

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.62 artışla 11,687.29 dolara yükseldi; böylece, piyasa hacmi de 215.85 milyar dolara çıktı.

Bitcoin 11,700 doların üzerinde

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.18 artışla 11,705.15 dolara yükseldi; böylece, piyasa hacmi de 216.19 milyar dolara çıktı.

Bitcoin 1,400 dolarda seyrediyor

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasının hemen ardından hızla tırmanan kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, 11,570 dolara kadar çıktı. Ancak, Bitcoin, daha sonra gelen satışlarla yeniden eski düzeylerine döndü.

Yatırımcıların yeni gözdesi o... 4 bin dolara kadar yolu var... 3 yıl içerisine zirve yapacak

Teknik göstergelerin alım işaret ettiği yatırım adreslerinden biri de paladyum. Paladyumun yılın ikinci yarısında yükselişini sürdürmesi beklenirken; gelecek 3 yıl içinde ise fiyatların 4 bin dolara kadar çıkabileceği tahminleri yapılıyor.

Altın alacaklar dikkat: Yarın kritik gün

Altın alacaklar dikkat, altın fiyatlarındaki yükseliş FED'den yapılan açıklamalarla faiz, dolar, enflasyon, merkez bankaları para politikaları ile devam ediyor.

Yatırımcıların yeni gözdesi o... 4 bin dolara kadar yolu var... 3 yıl içerisinde zirve yapacak

Teknik göstergelerin alım işaret ettiği yatırım adreslerinden biri de paladyum. Paladyumun yılın ikinci yarısında yükselişini sürdürmesi beklenirken; gelecek 3 yıl içinde ise fiyatların 4 bin dolara kadar çıkabileceği tahminleri yapılıyor.

Uymayanlara para cezası var... Araç satışında yeni dönem

İkinci el araç ticareti yapmak isteyenlere yetki belgesi ve araçlara ekspertiz zorunluluğu uygulaması bugün başlıyor. MASFED Başkanı Aydın Erkoç, “Yeni dönemle tüketici mağduriyetleri son bulacak ve vergi kaybının önüne geçilecek” diye konuştu.

Yıldız Holding, bankalara erken ve nakit ödeme yaptı

Yıldız Holding, Türkiye’deki bankalara kısa süre önce toplam 600 milyon dolar nakden erken ödeme yaptı.

Bitcoin yeniden 12,000 doları gördü

Dolardaki zayıflamanın da etkisiyle gelen alımların desteğinde yükselen Bitcoin, günün erken saatlerinde 12,067 doları gördükten sonra 11,800 dolar düzeyine çekildi.

Dünyada en çok değer kaybeden Türk Lirası oldu

Dünya para birimleri arasında Ağustos ayında en çok değer yitiren Türk Lirası oldu. Hindistan, Meksika ve Güney Afrika gibi çeşitli para birimleri değer kazanırken TL yüzde 5'den fazla değer kaybetti.

IMF Başkanı Georgieva'dan "Yeşil ekonomi" vurgusu

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, küresel ekonominin büyük dönüşüm geçirdiğini belirterek iş açısından zengin bir ekonomik toparlanma ile iklim değişikliğiyle mücadelenin birbirini desteklediğini, geleceğin pek çok işinin "yeşil ekonomi"de olduğunu ifade etti. 

Benzine indirim bekleniyor

Benzinin pompa fiyatına bu gece yarısı itibarıyla 11 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Bankada parası olanlar dikkat: Flaş faiz kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı

Türk Lirası mevduatta yıl sonuna kadar 1 yılın üstünde mevduat yapanlardan vergi alınmayacak.

IMF, düşük gelirli 28 ülkeye borç yardımını uzattı

Uluslararası Para Fonu (IMF), düşük gelirli 28 ülkeye acil borç servisi yardımını 6 ay daha uzattı.

Bitcoin 10,700 doları aştı

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin son 24 saatte yüzde 0.85 artışla 10,757 dolara çıktı, Pazartesi günü yüzde 2.03 oldu olan haftalık kaybı, Salı erken saatlerde 0.57 kazanç düzeyine yükseldi. Birimin piyasa hacmi de 199.21 milyar dolar ile 200 milyar dolar sınırına dayandı.

Kripto paralardan en büyük 100 birimin 94’ü düştü

Birleşik Krallık’ta, kripto varlıklara bağlı türevler ve borsa senetleri satışının yasaklanması, kripto para piyasalarında genel satış dalgası yarattı. En yüksek hacimli ilk 100 birimden 94’ünün değeri son 24 saatte düştü ve ilk 10 birimin tamamı düşen birimler arasındaydı.

Bitcoin 11,000 dolara yaklaştı

Twitter CEO'su Jack Dorseyin finansal hizmetler ve mobil ödeme şirketi Square’in, yaklaşık 50 milyon dolara karşılık gelen 4,709 Bitcoin satın aldığını açıklaması üzerine, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi 11,000 dolara yaklaştı.

IMF'den küresel ekonomide bu yıl yüzde 4,4'lük daralma beklentisi

Uluslararası Para Fonu, dünya ekonomisinin bu yıl yüzde 4,4 küçülmesinin beklendiğini bildirdi.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva'dan 'ekonomik destek' uyarısı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, ekonomik ve finansal istikrar için sağlanan desteklerin bir süre daha kritik bir öneme sahip olacağını belirterek, "Fişi çok erken çekerseniz, kendi kendinize ciddi zarar verme riski alırsınız." açıklamasında bulundu.

Kripto para işlem hacmi 60 milyar dolara düştü

Küresel piyasalarda Covid-19 gelişmelerine bağlı geri çekilmelerin etkisiyle, kripto para piyasalarındaki işlemler de büyük ölçüde düştü ve 24 saatlik işlem hacmi 60 milyar dolara kadar indi.

Hayali ihracatın profesörü başbalina. İstanbul Bilişim'in milyonlarca liralık para transferinin başrolünde o isim çıktı

Parasını aldığı halde ürününü göndermediği 50 bin mağdur ile gündeme gelen İstanbul Bilişim’in konkordato davasında önceki gün iflas kararı verildi. İstanbul Bilişim'in birçok firmaya milyonlarca liralık para transferi gerçekleştirdiği ortaya çıktı. İstanbul Bilişim’den hesabına para gönderilen isimlerden biri de bir dönem Balina operasyonu davası sanıklarından Abdurrahman Yakupreisoğlu bulunuyor.

Kısa çalışma ödeneğinde flaş düzenleme, çalışanlar dikkat, teklif Meclis'te

Çalışma hayatıyla ilgili düzenlemelerin yer aldığı torba yasa kanunu cuma günü meclise sunuldu. Bu yasanın içerisinde yer alan önemli maddelerinden biri de kısa çalışma ödeneği olacak. Milyonlarca çalışanı ilgilendiren kısa çalışma ödeneğinin uzatılması gündemde.

Bitcoin 12,000 doları aştı

Spot piyasalardaki alımların etkisiyle, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin 12,000 doları aştı.

Benzine indirim bekleniyor

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 12 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Resmen '2025' diyerek tarih verdiler. İşte başımıza gelecekler. Bugünden hazırlık yapmamız gerekiyor

Dünya Ekonomik Forumu'nun (WEF) yayımladığı rapordaki tahmine göre, 2025 yılında işlerin yarısını makineler üstlenecek. Makinelerin 96 milyon yeni istihdam alanı yaratırken, bir o kadar da istihdam kaybına neden olacağı açıklandı.

Çin'den yükselen dolara karşı flaş hamle

Çin, ulusal parası yuanın uluslararası arenada daha fazla kullanılmasını sağlamak için harekete geçiyor.

Bitcoin 14,000 dolara kadar yükseldi

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, ABD merkezli, online ödeme sistemi PayPal’ın, kendi sistemlerinin kullanılarak Bitcoin ve bazı kripto para birimlerinin transferlerine izin vereceğini açıklamasının süren etkisiyle, hafta sonunda, 14,027 dolar ile Ocak 2018’den bu yana en yüksek düzeyi gördükten sonra geri çekildi.

Kripto para Bitcoin yeniden 14,000 dolara yaklaştı

Hafta sonunda, 14,027 dolar ile Ocak 2018'den bu yana en yüksek düzeyi gördükten sonra geri çekilen kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 4.11 artışla 13,905.26 dolara yükselerek yeniden 14,000 dolar sınırına yaklaştı.

Kripto para Bitcoin'de neler oluyor? O sınırı aştı

Bitcoin, son 24 saatte yüzde 3.10 artışla 14,283.73 dolara yükselerek yeniden 14,000 dolar sınırını aştı ve haftalık kazanımını yüzde 7.57 düzeyine yükseltti.

Bitcoin 15,500 doları aştı

Küresel düzeyde merkez bankalarının dijital para çıkarma hazırlıklarını artırmalarıyla, kripto parala yönelik ilgiyi artırınca, kripto piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin 15,500 doları da aştı.

Merkez Bankası'ndan yeni ödeme sistemi açıklaması

Merkez Bankası'nın yaptığı açıklamaya göre FAST Sisteminin, 18 Aralık 2020 tarihinden itibaren pilot uygulama olarak hizmete alınacağını duyuruldu. Yeni sistemle vatandaşların, farklı bankalardaki hesapları arasındaki para transferlerini saniyeler içerisinde, 7 gün 24 saat gerçekleştirebileceği vurgulandı

Dijital paraya mı geçiyoruz, FED Başkanı açıkladı

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bir dijital para çıkarmak ve bunun zamanlaması konusunda Fed olarak henüz bir karar vermediklerini söyledi.

Bitcoin 16 bin dolarda tutundu

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, son 24 saatte yüzde 1.04 artışla 16,077.04 dolara yükselerek, 16,000 dolarlık direnç noktasının üzerinde tutunurken, haftalık kazanımı da yüzde 4.49 düzeyindeydi. Bitcoin’in piyasa hacmi de, 16,440 doları gördüğü Cuma günü 300 milyar doların üzerine yükseldikten sonra, yeni haftanın ilk gününde 298.04 milyar dolara çekildi.

2017’den sonra ilk kez 18 bin 400 doları gördü

Bitcoin 2017 yılı sonundan bu yana ilk kez 18,400 doların üzerini gördü.

Bitcoin'de neler oluyor? Kripto parada son durum ne?

Hisse senedi piyasalarında, Covid-19 pandemisine bağlı büyük oynaklıkların yanında, Kanada'da iki dijital para varlıkları yönetim şirketinin hükümetten ön onay almalarının da desteğinde 18,488 dolar ile üç yılın zirvesine tırmanan Bitcoin, gelen kâr satışlarıyla 18,000 doların altına döndü.

Vatandaş istasyonlara koştu! Benzine büyük zam geliyor

Benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 37 kuruş zam gelmesi bekleniyor. Zamla birlikte benzinin litre fiyatı 7 lirayı aşacak.

Bitcoin 3 yıllık zirveyi gördü

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, iki yıldan uzun sürenin ardından ilk kez 19,342 dolara kadar yükseldikten sonra 19,000 doların altına çekildi.

Bitcoin 18 bin doların üzerine döndü

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, 19,484 dolar ile iki yıldan uzun sürenin zirvesine tırmandıktan sonra gelen satışlarla 17,000 doların da altına geriledikten sonra, hafta sonu işlemlerinde 18,000 doların üzerine döndü.

Paralarını iade alabilecekler, korona virüs tedbirleriyle mağdur olmuşlardı

Korona virüs salgını öncesi düğün, nişan vb. organizasyonlar için para ödeyen ancak virüs tedbirleri kapsamında iptal edilen organizasyonların parasını alamayan çiftler paralarını iade alabilecek. Tüketici Hakem Heyeti’ne bu konuda başvuran bir çift durumun olağanüstü hal kapsamında olması nedeniyle paralarını iade aldı.

Bitcoin 19 bin doların altına döndü

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, yeni haftanın ilk gününde yükseldiği 19,845.30 dolarlık yeni tüm zamanların rekor düzeyinden, yeniden 19,000 doların altına geriledi.

Bitcoin 24 bin 967 dolarlık yeni zirveyi gördü

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, özellikle yıl sonuna doğru gelen alımların desteğinde 24,967.36 dolarlık yeni zirveyi gördü.

Bitcoin yine rekor kırdı

En fazla rağbet gören kripto para birimi olan Bitcoin üç günlük düşüşün ardından yeniden yükselerek kendi rekorunu kırdı.

Rus devinden kripto para atağı

Rus doğalgaz şirketi Gazprom'un petrol alalında faaliyet gösteren uzantısı Gazpromneft, petrol sondajı esnasında ortaya çıkan karbondioksitten elektrik üreterek kripto para madenciliğinde kullanmaya karar verdi.

Euro Bölgesi'nde şirket kredileri ve para arzı arttı

Euro Bölgesi'nde bankalar başta olmak üzere finans kuruluşları tarafından şirketlere verilen krediler ve en geniş tanımlı para arzı M3, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ikinci dalgasının yaşanmaya başlandığı kasım ayında artış kaydetti.

TOBB ve Halkbank'tan KOBİ'lere yeni kredi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında "Paraf Ticari Kredi Kartı ile Güvenceli Tedarik Zinciri Finansmanı Anlaşması" imzalandı. Satıcıya tahsilat güvencesi, alıcıya da 18 aya kadar vade imkanıyla ödeme esnekliği sunan anlaşmadan TOBB çatısı altındaki 1,5 milyon işletme yararlanabilecek.

Bitcoin 40 bin doların üzerinde tutundu

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, artan kurumsal alımlarla, gördüğü 41,946 dolarlık yeni zirveden gerilediği 40,000 doların üzerinde hareket ediyor.

Nakdi ücret desteği zamlandı

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararıyla, nakdi ücret desteğine (işsizlik parası) asgari ücrete gelen zam oranınca (%21.56) zam yapılarak artırıldı. Son yapılan artışla günlük 39 TL olan nakdi ücret desteğinin 47 liraya yükselmesi bekleniyor.

Bitcoin 36 bin doların üzerinde

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, geçen hafta sonu ulaştığı 41,946.74 dolarlık yeni zirveden, indiği 35,000 - 40,000 dolar arasında hareketlerini sürdürüyor. Hafta sonunun ilk saatlerinde 30,838 dolara kadar inen Bitcoin, daha sonra toparlanarak 36,000 doların üzerine döndü.

Bitcoin yeniden 33 bin doların üzerinde

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, Cuma günü 30,000 doların altını gördükten sonra, hafta sonunda 31,000 - 33,000 dolar aralığında dalgalandı. Bitcoin, geçen yılın son günlerinden itibaren hızla artan kurumsal alımların desteğinde 8 Ocak’ta 41,946.74 dolarlık tüm zamanların zirvesini gördü.

Bitcoin 50 bin dolar seviyesinde tutundu

Geçtiğimiz gün sert satış dalgasında 45 bin dolar seviyesine kadar düşen Bitcoin yeniden 50 bin dolar seviyesinin üzerine yükseldi.

Fed Başkanı Powell'dan kripto para açıklaması

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, ABD'nin dijital parayı oluşturup kullanıma sunma konusunda dünyada ilk ülke olmak zorunda olmadığını vurguladı.

Kripto para rekor tazeledi

The Block Research'ın paylaştığı verilere göre; Şubat ayında kripto paralarda piyasa hacmi aylık bazda ilk kez 1 trilyon doların üzerine yükseldi. 27 Şubat tarihinden itibaren piyasa hacmi 1.05 trilyon dolarla rekor kırdı.

Bitcoin 46 bin doların üzerinde

Kripto para birimi Bitcoin tarihi yüksek seviyesini gördükten sonra bir süredir satış dalgasıyla karşı karşıya kaldı. Bitcoin 58 bin dolardan 44 bin dolara kadar geriledi. 46 bin dolar seviyesinde işlem görüyor.

Bitcoin 55 bin dolardan döndü

Kripto para birimi Bitcoin sert düşüşün ardından hızlı yükseliş trendini yeniden yakaladı. Bitcoin 55 bin dolar seviyesini test edip geri çekilme yaşadı.

Kripto piyasalar için flaş sözler! Bakan Varank: Dolandırıcılık ve risk barındırıyor, başı boş bırakmayacağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Kripto paralar dolandırıcılığa çok müsait bir alan. Risk barındıran kripto para alanını başı boş bırakmayacağız. Kripto paralar konusunda negatiftim ama bugün etkin olduklarını görüyoruz. dedi.

Bitcoin 60 bin dolara yaklaşmaya başladı

Kripto para birimi Bitcoin 60 bin dolar seviyesine yükselme hareketi gerçekleştirse de kar satışlarıyla düşüş yaşadı.

Japonya Merkez Bankası para politikasını esnetti

BoJ'un Eylül 2016'dan bu yana ilk kez para politikasını kapsamlı bir şekilde değerlendirdiği toplantıda, devlet tahvili getirilerine yönelik hedef bant artı-eksi yüzde 0,20'den, artı-eksi yüzde 0,25 bandına genişletildi.

IMF: Toparlanma özellikle düşük gelirli ülkeler için belirsiz

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, Covid-19 pandemisi kaynaklı ekonomik durgunluktan toparlanmanın belirsizliğini koruduğunu ve bu belirsizliğin özellikle düşük gelirli ülkelerde daha etkili olduğunu vurguladı.

Bitcoin yeniden yükselişe geçti

Kripto para birimi Bitcoin 52 bin dolar seviyelerinden 55 bin dolar seviyesine yükseliş trendine girdi.

Bitcoin yeniden yükselişe geçti

Mart ortasında 61 bin doların üzerine çıkarak rekor kıran Bitcoin 52 bin dolara kadar geriledikten sonra yeniden yükselişe geçerek 58 bin doların üstüne çıktı.

Bitcoin'de neler oluyor işte son durum

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, Mart ayı sonundaki düşüşün ardından toparlanarak 59,000 dolar sınırına yükseldi.

Kripto para piyasaları kan kaybediyor

Kripto para piyasalarında Bitcoin'deki sert satış dalgası piyasa hacminde düşüşe neden oldu ve 2 trilyon doların altına geriledi.

MASAK’tan kripto rehberi

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK), kripto para piyasası için bir rehber hazırladı.

İngiltere’den kripto uyarısı

Kripto para konusunda son dönemde gelen uyarılara yenisi eklendi. İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, yatırımcılara “Eğer tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız kripto paralara yatırın” diye seslendi.

Yapılandırmadan 18.6 milyar lira geldi

Kasım ayında çıkarılan yapılandırma ile bütçeye 18.6 milyar lira gelir geldi. Son çıkarılan kapsamlı yapılandırma için ise başvurular 31 Ağustos’ta bitecek. Kira ve ücrette matrah artırımı e-beyanname ile yapılabilecek. Matrah artırımında bulunanlar, peşin veya altı taksitte vergilerini ödeyebilecek.

Dev şirketten şok açıklama! 6 bin müşteriden kripto para çalındı...

Kripto para borsası Coinbase, bilgisayar korsanlarının en az 6 bin müşteriden kripto para çaldığını bildirdi.

Yüz binlerce kişi bunu bekliyordu! En büyük ikinci kripto parada rekor

Bir süredir dar bantta işlem gören kripto para birimi Ethereum 4403 dolar ile tarihi yüksek seviyesine ulaştı.

Altın ve kripto paralarda son durum

Veri açısından zengin geçen hafta altın yatırımcısına kazanç sağlarken kripto paralarda durum dalgalı seyretti. Bitcoin dar banda sıkışırken Ethereum yeni...

Bitcoin elektrik canavarına dönüştü

Bitcoin madenciliği yıllık 120 teravat elektrik tüketimine neden oluyor. Bitcoin'in madenciliğinin elektrik tüketimi ülkelerin elektrik tüketimi ile...

Bakanlık harekete geçti! Paralel araç ithalatına önlem

Bakanlığa ulaşan iddialar üzerine, distribütörler haricindeki firmalar tarafından yapılan ithalatta, aracın kıymet tespiti konusunda güçlükler yaşandığı...

1 milyar liralık mağduriyet! Avukat kripto para şüphelilerinin bağlantılarını şemayla çizdi

Bitrota kripto para borsası tarafından dolandırıldığını iddia eden 15 kişinin savcılığa suç duyurusunun ardından avukat Arife Tuğba Çetinkaya, organizasyona...

Piyasalarda Fed ve Omicron şoku! Düşüş sert oldu

Kripto para piyasalarında deprem yaşanırken altın fiyatlarında da hafif satışlar görüldü. Dar banda sıkışan altın 1800 dolar seviyesinin altına geriledi....

Kripto paralarla ilgili kritik tahmin! 2022 için beklentiler...

Bitcoin ve kripto para birimleri, son on yılda çoğaldıktan sonra, son yıllarda 2 trilyon dolarlık devasa bir pazara ulaştı. Kripto para piyasalarındaki...

Altın, petrol, dolar, borsa, kripto para… Her şey saatler sonra belli olacak! Fed’in kararı bekleniyor

Küresel piyasalar bu gece Fed’in açıklayacağı kararlara odaklandı. Faiz tarafında değişiklik beklenmezken Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları ve para...

Putin'in emri kripto paraları derinden sarstı! Sert düşüşler yaşanıyor

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Donetsk ve Luhansk'ın bağımsızlığını tanımasıyla birlikte küresel piyasalar ve kripto paralarda sert düşüş yaşandı....

3 ayda 1 milyar dolarlık Bitcoin aldı... İşte kripto paralardaki son durum

Kripto paraların durgunluk sürecini iyi değerlendiren Terra blokzinciri kısa sürede dev Bitcoin portföyü oluşturdu. Lider kripto para birimi Bitcoin ise...

Bankada parası olan milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Vergi avantajı süresi uzatıldı

Bankada parası, katılma payı olan, tahvil, bono, kira sertifikası sahiplerine uygulanan vergi avantajı süresinin uzatılmasına karar verildi. Böylece...

Kripto paralarda neler oluyor? İşte son durum

Kripto para piyasalarında dalgalı seyir devam ediyor. Geçtiğimiz hafta kritik yükseliş gerçekleştiren ve bu noktada kazanımlarını koruma çabası içine girişen...

Alice kriptolar diyarında... 'Kül yutmam' diyen polis, aşk uğruna dolandırıcıların ağına nasıl düştü?

Kripto paraların günden güne yaygınlaşması ve değer kazanması, yatırımcılar kadar dolandırıcıların da iştahını kabartıyor. İşte dudağınızı uçuklatacak bir...

Kripto paralarda yalancı bahar kısa sürdü! Satışlar hızlandı

Kripto para piyasalarında güç kaybı yeniden belirmeye başladı. Kısa sürede hızlı yükseliş içine giren kripto paralar kâr satışlarıyla karşılaştı. Bitcoin...

Milyarlarca dolar yatırdı! Elon Musk'tan kritik Twitter kararı

Geçtiğimiz günlerde Twitter'ın yüzde 9'unu 3 milyar dolara yakın paraya satın alan iş adamı Elon Musk'a ilişkin önemli açıklamayı Twitter CEO'su Parag...

Kripto paralarda şok hareket! Yatırımcılar büyük kaybetti

Kripto para piyasalarındaki yalancı bahar etkisini göstermeye başladı. Küçük fiyat hareketleriyle yatırımcılarını heyecanlandıran kripto paralar sert düşüş...

Kripto paralar baharda kışı yaşıyor! Fed, savaş, altın sert satışları geri getirdi

Kripto para piyasaları sıkıntılı günler geçiriyor. Beklenen yükseliş hareketini bir türlü başlatamayan kripto paralar piyasalardaki gerilimin etkileriyle...

Kripto borsalarda ‘kara para’ takibi

Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) kripto borsalarda kara para aklandığından nasıl şüphe edileceğini tek tek açıkladı. Kripto varlık hizmet sağlayıcıların...

Kripto paralarda Fed rüzgarı! Faiz kararıyla dengeler değişti

ABD Merkez Bankası’nın faizi artırması ve Fed Başkanı’nın enflasyona ilişkin olumsuz açıklamaları piyasaları hareketlendirdi. Bir süredir düşüşte olan altın...

Kripto paralarda deprem! ABD borsaları düşüşü tetikledi...

ABD borsalarındaki sert düşüş hareketi kripto para piyasalarını yangın yerine çevirdi. Fed’in faiz artırım kararıyla kripto paralarda hafif yükseliş görülse...

Kur Alış Satış
Altın
...
- -
Ons
...
- -
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Euro/Dolar
...
- -
Dolar/Kg
...
- -
Euro/Kg
...
- -
Gümüş
...
- -
Alış Satış
Dolar
...
- -
Euro
...
- -
Sterlin
...
- -
Japon Yeni
...
- -
Kanada Doları
...
- -
Avustralya Doları
...
- -
Norveç Kronu
...
- -
Danimarka Kronu
...
- -
İsveç Kronu
...
- -
İsviçre Frangı
...
- -
Suudi Riyali
...
- -
Alış Satış
Çeyrek(Yeni)
...
- -
Çeyrek(Eski)
...
- -
Yarım(Yeni)
...
- -
Yarım(Eski)
...
- -
Tam(Yeni)
...
- -
Tam(Eski)
...
- -
Ata(Yeni)
...
- -
Ata(Eski)
...
- -
Ata5(Yeni)
...
- -
Ata5(Eski)
...
- -
Ata2.5
...
- -
Reşat
...
- -
Gremse(Yeni)
...
- -
Gremse(Eski)
...
- -

Kur Çevirici

Miktar


17:50 büyük